KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Z pamiętnika dyrektora technicznego #8 by wicher

Wspaniale, udało się!. Klon Junior był niesamowity i nie odpuścił nikomu. Młody Inżynier też spisał się nieźle a ja już chyba wiem gdzie stała przyczyna naszych poprzednich niepowodzeń.

Zajęło mi sporo czasu zanim do tego doszedłem… że też wcześniej mój geniusz tego nie wychwycił. Żywioły. Ogień, Woda, Ziemia i Powietrze. Tak, to one sprawiają mi najwięcej problemów i to z nimi muszę się mierzyć. Już wcześniej Klon Junior i Młody Inżynier zgłaszali mi, że one im doskwierają ale ja nie chciałem ich słuchać. Mówili mi jednak tylko o dwóch, Powietrzu i Ziemi. No tak, Ognia to oni jeszcze nie widzieli a z Wodą i tak nikt nie chce walczyć. Pewnie znalazłby się jakiś śmiałek. Tylko kto? Znowu staram się skupić, kto mógłby to zrobić i znowu przepełnia mnie materialna nicość. To uczucie towarzyszy mi od dawna. Z jednej strony jestem zadowolony a z drugiej czuje się… pusty a gdy zaczynam o tym myśleć staje się nie do zniesienia dla innych, więc wracam szybko do żywiołów.. Powietrze i Ziemia… hmm Jak to połączyć? Lecieć, trzymając się asfaltu… że też wymyślili tak skomplikowany sport. Muszę to sobie rozrysować. Mam sprawdzony sposób na takie okazje. Rysuje to na szybie okna mojego biura, wtedy idealnie wychodzi. W ten sposób w szkole rysowałem wiele moich prac…Gdy już prawie skończyłem i gdy wydawało mi się że znalazłem rozwiązanie usłyszałem łomot do drzwi. To był ..o nie!.. Srebrny Wilk!

“Co ty tam chowasz?!” – krzyknął na powitanie
“Ja.. nic…, takie, techniczne sprawy, sobie rozwiązuję”
“Pokaż, pokaż.. co ty robisz?! Kopiujesz na szybie… mój bolid!”
“Sam mi pozwoliłeś.Teraz będą dwie kopie, jedna u mnie a drugą możesz sobie już zabrać.”
“Pięknie, ja szukam mojego planu a ty sobie go na odchodne wziąłeś! Dobrze, że kierowców mi nie zabrałeś. Zaraz, zaraz. Człowieka też mi ukradłeś! Mojego najlepszego przyjaciela i wspaniałego sportowca, na którego wszyscy czekają”
“Przepraszam, to jest silniejsze ode mnie” odpowiedziałem na odczepne, bo zauważyłem że ze Srebrnym Wilkiem jest coś nie tak.
“Spróbuj go tylko do auta wsadzić, to pożałujesz” burknął nieprzyjaźnie
“Jak to? Powiedziałeś przecież, że to twój przyjaciel jest” skontrowałem.
“Co, co? Ja tak powiedziałem?” zrobił wielkie oczy a zaraz po tym odwrócił się na pięcie i warcząc coś pod nosem wybiegł z mojego gabinetu. Ja, całkowicie zdezorientowany udałem się do sali, gdzie dzisiaj odbywały się powyścigowe korepetycje dla młodych kierowców…z Człowiekiem.
“Witam, panie dyrektorze. Zapraszamy! Właśnie mamy kolokwium i chłopcy odpowiadają na moje pytania.” zawołał Człowiek.
“Świetnie! zamieniam się w słuch!”
“ Zaczynamy!. Pytanie pierwsze. Jak mistrz kierownicy ustawia bolid?”
“Ja muszę przyznać, że nie wiem. Zawsze robił to Ojczym Mentor ale już go nie ma.Teraz mi to wisi, bo mam super wyniki. Widzieliście co zrobiłem wczoraj?!” odpowiedział Klon Junior.
“Ja wiem!” wypalił Młody Inżynier “To jest bardzo skomplikowana sprawa i do tego potrzebny jest odpowiedni Telemetryczno-Iinformacyjno-Graficzny system. Nie każdy jest w stanie to zrozumieć ale ja go znam na wylot, bo skończyłem studia na specjalnym wydziale, do tych spraw przewidzianym. Dostałem nawet certyfikat uprawniający do używania tego aparatu Tym systemem prawdziwi mistrzowie ustawiają bolid… jak ja.”

Świetnie! Ten chłopak ma naprawdę potencjał! Nie wiem skąd ta nagonka na niego. Wspaniała wyczerpująca odpowiedz! Spojrzałem na Człowieka pewny, że i on podzieli mój entuzjazm ale on z pokerowym spokojem powiedział:
“To nie jest poprawna odpowiedź.”
“Co? Jak nie! To niby czym taki mistrz kierownicy ustawia sobie auto?” dopytywał wyraźnie speszony
“Tyłkiem. Mistrzowie czują auto …siedzeniem” odpowiedział krótko Człowiek.
“Ooo…tego to nas nie uczyli ale tyłkiem. to ja i tak nie dam rady , bo mnie coś ciągle tam uwiera” odpowiedział zażenowany Młody Inżynier.
“Wiem, wiem. Mówi się o tym głośno, dlatego mam dla ciebie specjalne ćwiczenie – Dosiad Stołka. Siadaj tutaj, na ten stary taboret i mocno zadek dociśnij. Czujesz coś?”
“Tak! Zaczyna się kiwać! Ojej, zaraz upadnę” wykrzyknął.
Pomyślałem sobie, że faktycznie, niebezpieczny jest ten stołek i przydałoby się go wymienić…
“Dobrze, dobrze! Ćwicz. Oby tak dalej” – odpowiedział rozbawiony Człowiek i zaraz dodał: “Chcecie jeszcze jedno pytanie?”
“Tak, tak!” wykrzyknęli z radością.
“Dobrze, w takim razie takie szybkie, na refleks:
– Które miejsce poza pierwszym jest słabe?”
“Nie rozumiem pytania” powiedział z szeroko otwartymi ustami i ślepo wpatrzony w Człowieka, Klon Junior
“Ja się muszę zastanowić, policzyć, poszukać, popytać..” – odpowiedział drapiąc się po głowie Młody Inżynier
“W takim razie macie już zadanie domowe. Tylko proszę je rozwiązać samodzielnie!”
Świetnie. Kolejna nauka na pewno nie pójdzie w las. Trochę opornie to wszystko idzie ale ja widzę już moją świetlana przyszłość. Cel jest blisko…
“Dla pana dyrektorze tez mam pytanie?” wyrwał mnie z zadumy Człowiek.
“Dla mnie? słucham” odpowiedziałem zaskoczony
“Gdzie panu podadzą Nowy Taboret?”
“Nie mam pojęcia”
“W rosyjskiej restauracji!”

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Hiszpanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Sao Paulo

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 21 czerwca
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 22 czerwca
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 23 czerwca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi