Robert Kubica ORLEN Team ART

Kubica: Problemem było przygotowanie auta i brak wiedzy

Robert Kubica podsumował swój drugi weekend wyścigowy w DTM na torze Nurburgring Sprint. Polak cieszył się z walki koło w koło z innymi kierowcami, ale jednocześnie żałował niektórych błędów.

„Miałem nadzieję, że uda nam się odtworzyć ustawienia z poprzedniej niedzieli jeden do jednego. Niestety, nie udało się to w piątek, lepiej nie było też w sobotę” – powiedział Kubica.

Wspólnie z zespołem, Kubica starał się znaleźć najlepsze ustawienia: „Teraz wiemy już co było błędem – przygotowanie auta i brak wiedzy” – stwierdził Polak.

Robert zaliczył świetne niedzielne kwalifikacje, potem było jeszcze lepiej. Gdyby ktoś miał kod promocyjny STS, mógłby postawić na wysokie miejsce Roberta w wyścigu.

„Byłem nawet w stanie zyskać jedno miejsce i jechać na dobrej, szóstej pozycji. Wtedy wystąpił problem ze skrzynią biegów i to był koniec. Taka usterka zawsze może się przydarzyć, ale to było frustrujące. W kolejnej części sezonu musimy zminimalizować błędy i wycisnąć więcej z całego pakietu. Gdy to zrobimy, trzeba mieć nadzieję, że osiągniemy rezultat, na jaki zasługujemy” – dodaje Polak.

W tym sezonie Robert nie miał jeszcze okazji znaleźć się tak wysoko w stawce DTM.

„To było zupełnie nowe doświadczenie dla mnie. Walka o pozycje w samochodach turystycznych jest inna od tej w formułach. Wyprzedzanie, obrony – wow. Ściganie tu jest bardzo intensywne. To czyste wyścigi, drzwi w drzwi, bez zastanowienia bo te auta potrafią wystrzymać wiele. W bolidzie ryzyko jest znacznie większe niż w walce koło w koło. Pojedynki były bardzo interesujące, ale też całkowicie fair” – mówi Robert.

Robert odniósł się też do kar, jakie otrzymał na Nurburgring.

„Na Nurburgring otrzymałem dwie kary. Obu dało się uniknąć. W sobotę, po samochodzie bezpieczeństwa, a w trakcie restartu w stylu Indy, wyjechałem za wcześnie spoza linii startowej. To była oczywista pomyłka, ale wynikała z mojego czasu w Formule 1. W sobotę nie ustawiłem się prawidłowo na stanowisku – ta irytująca sytuacja była wynikiem niewłaściwej komunikacji co do tego, jak daleko mogę podjechać by być idealnie ustawionym” – stwierdził Kubica.

„Jesteśmy tu zdani na siebie, przeciwko Audi i samochodom fabrycznym BMW nie jest łatwo. Ale nie mogę doczekać się kolejnych pojedynków o pozycje. To nowe, pozytywne doświadczenie i było wesoło” – podkreśla Polak.

GALERIĘ ZDJĘĆ Z NURBURGRING SPRINT ZOBACZYCIE TUTAJ

 

Teraz przed Polakiem nieco luźniejszy czas.

„Tuż po Nurburgring udałem się do domu. We wtorek lecę do Sochi na Formułę 1 jako kierowca rezerwowy Alfa Romeo Racing ORLEN. Potem w końcu będę miał kilka dni przerwy. Chcę wykorzystać ten krótki czas na relaks i oczyszczenie umysłu przed finałowym sprintem w DTM.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 października

Urodził się Yves Giraud – Cabantous (13 startów).

Urodził się Huub Rothengatter (25 startów).

Urodził się Jack McGrath (6 startów, 1 pole position, 1 najszybsze okrążenie, 2 podia).

Swoje jedyne zwycięstwo w F1 odnosi Innes Ireland, stając po raz 4. na podium. W GP USA po raz ostatni w F1 jadą Tony Brooks i Stirling Moss.

Jackie Stewart wygrywa GP USA, zaliczając 22. zwycięstwo w karierze. W F1 debiutuje Jody Scheckter.

Gilles Villeneuve wygrywa swoje domowe Grand Prix Kanady, odnosząc 1. zwycięstwo w karierze w F1. Po raz 3. i ostatni z pole position startuje Jean-Pierre Jarier. 100. start zaliczają Carlos Reutemann i Niki Lauda.

Michael Schumacher wygrywa GP Japonii, odnosząc 43. zwycięstwo w F1. Tym samym zdobywa swój trzeci tytuł mistrzowski, pierwszy z pięciu w barwach Ferrari.

Fernando Alonso wygrywa GP Japonii, odnosząc 15. zwycięstwo w karierze.

Bell publikuje zdjęcia nowego kasku wyścigowego Roberta Kubicy. Polak pisze na swoim profilu, że to „jedynie prezent i podziękowanie” od producenta.

„Jestem w tym sporcie, bo jest on moją pasją. Ale chcę być również konkurencyjny. Brakuje nam środków i testów, a chcemy wszystko robić poprawie. Może mniej rajdów i więcej testów będzie dobrą opcją na przyszły rok. Może pójdziemy do WRC2. Na ten moment budujemy dom bez fundamentów” – mówi Robert Kubica dla Autosportu.

Nico Rosberg mówi, że Robert Kubica jest najszybszym z kandydatów do fotela Williamsa.

Lewis Hamilton wygrywa GP Japonii, odnosząc 61. zwycięstwo w karierze. Po raz 10. na podium staje Max Verstappen.

„Może być tak, że ktoś za chwilę przyjdzie i zmieni politykę. My na razie prowadzimy rozmowy, bardzo intensywne i konkretne. Mamy wspólnie z Robertem plan, jesteśmy przygotowani na wiele możliwości. Jest wiele rozwiązań w tym zakresie, prowadzimy zaawansowane rozmowy i myślę, że będziecie państwo zadowoleni” – mówi o przyszłości Roberta Kubicy prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek w rozmowie z Pulsem Biznesu.

Najnowsze wpisy

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Emilii - Romanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Hockenheim

Dni
Godzin
Minut
Sekund

23-25 października:

godz. 12:00 – Pierwszy trening
godz. 16:00 – Drugi trening
godz. 12:00 – Trzeci trening
godz. 15:00 – Kwalifikacje
godz. 14:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:40 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:25 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

  • Dane wyścigu
  • Podsumowanie
  • Oceny mediów
  • Stenogramy
  • Oglądalność
  • Wypowiedzi zawodników
  • Galeria
  • Wyniki
  • Vlog

Bądź na bieżąco

Popularne tagi