KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Kubica: Obecne roszady nie otwierają ani nie zamykają mi furtek

blank

W wywiadzie dla Przeglądu Sportowego Robert Kubica odnosi się do sierpniowych roszad w Formule 1, które w małym stopniu zmieniają jego sytuację. O swojej sytuacji w Williamsie mówi, że – podobnie jak zespół – zobowiązał się do czegoś umowami, ale sytuacja w F1 może się szybko zmieniać. Polak nie chce też odnosić się do spekulacji krążących po padoku.

„Dla mnie to bardziej właśnie spekulacje niż emocje, a plotki nie powinny budzić emocji, w każdym razie nie budzą ich we mnie. Owszem, dużo się wydarzyło w sierpniu w świecie Formuły 1. Było sporo roszad i pojawiło się wiele domysłów, ale jeśli chodzi o mnie, to ma stosunkowo małe znaczenie. Jakieś owszem, ale nie jest tak, że nagle otworzyły się przede mną czy pozamykały jakieś furtki” – mówi Robert w rozmowie z Cezarym Gutowskim.

Polak potwierdza, że w jego umowie widnieje zapis o zastąpieniu podstawowego kierowcy i w delikatny sposób przypomina o tym Williamsowi. Jednocześnie interpretuje ostatnią wypowiedź Paddy Lowe`a, dotyczącą braku konieczności robienia czegokolwiek przez zespół w przypadku odejścia Lance Strolla (bo mają Roberta Kubicę). Nie musieć nie znaczy nie chcieć.

„Jak mówiłem, podpisując umowy, podejmujesz też pewne zobowiązania. Skoro podpisują je dwie strony, to znaczy, że takie są chęci, ale… Fakt, że mogę wsiąść do bolidu, nie znaczy automatycznie, że będę mógł pojechać wszystkie wyścigi” – mówi Kubica.

Jednocześnie Robert podkreśla, że kilka występów w Williamsie nie jest jego ostatecznym celem:

„Droga, którą przeszedłem, aby móc wystartować w wyścigu Formuły 1, była długa i jeszcze się nie skończyła. To, czy się dostanę w tym roku czy nie, nie zależy ode mnie, ale umówmy się – w pewnych sytuacjach nie jest to szczyt marzeń, jeśli zdajesz sobie sprawę i dokładnie wiesz, wokół czego to wszystko się obraca” – dodaje.

Pełny wywiad z Robertem Kubicą przeczytacie na stronach Przeglądu Sportowego TUTAJ.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Monako

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 24 maja
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 25 maja
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 26 maja
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi