Williams zapowiada Grand Prix Włoch – z wypowiedziami Strolla

Grand Prix Włoch 2018 Monza Williams F1

Jak przed każdym Grand Prix, we wtorek Williams opublikował zapowiedź weekendu wyścigowego. Znajdują się w niej wypowiedzi zarówno Sergeya Sirotkina, jak i lance Strolla. I choć nie można jeszcze uznać tego za przesądzenie startu lance Strolla, to jednak zmiany w Williamsie przed wyścigiem na Monzy są mało prawdopodobne. Claire Williams przyznaje jednak, że zdziwi się, jeżeli młody Kanadyjczyk nie przejdzie prędzej czy później do nowego zespołu swojego ojca.

Claire

„Bez wątpienia w pewnym momencie Lance przeniesie się z naszego zespołu do Racing Point Force India, ale póki co nie mamy do tego pewności” – mówi Claire Williams w wywiadzie dla motorsport-magazin.com.
Pytana o przyszłość finansową zespołu po odejściu Strolla odpowiada: Lawrence Stroll nie był dużym inwestorem. Williams istniał w Formule 1 38 lat przed przyjściem Lawrence Strolla i będzie tu przez wiele lat po jego odejściu”.

Markelov

Dziś wiele zagranicznych portali Formuły 1 (ale nie te największe) pisze, że to wcale nie Robert Kubica może zastąpić Strolla w Williamsie, choć nie podawana jest data – czy chodzi jeszcze o sezon 2018 czy 2019.

Jednym z mocnych kandydatów, który zapewne skończy w Williamsie w 2019 roku, jest Artem Markelov, kierowca F2, syn rosyjskiego biznesmana.
„Mam nadzieję, że Williams zwróci na mnie uwagę i da mi szansę. Zobaczymy” – mówi Rosjanin dla Sportbox. Póki co są to jednak tylko dywagacje i trzeba do nich podchodzić na spokojnie.

Zapowiedź

Dwa dni temu Lance Stroll powiedział, że nastawia się na jazdę grand Prix Włoch w Williamsie. I jest to bardzo prawdopodobne, gdyż jeszcze wiele rzeczy trzeba dopiąć w Racing Point Force India, by mogło dojść tam do zmiany kierowców. Dziś podobno Kanadyjczyk miał być w siedzibie ekipy swojego ojca by mierzyć fotel.
Póki co opublikowana została zapowiedź Grand Prix Włoch, a w niej wypowiedzi Paddy Lowe, Lance Strolla i Sergeya Sirotkina.
„Prosto po Belgii, zmierzamy do Włoch na ostatni europejski wyścig sezonu. Monza zawsze kreowała wspaniałą atmosferę, a fani przyjeżdżają tu wspierać Formułę 1. To legendarny tor z unikalnym parkiem wewnątrz. Jest to jeden z najszybszych obiektów w kalendarzu, ale pomimo szybkich sekcji, nadal są tu trudne zakręty z dużymi dohamowaniami. Nie możemy doczekać się finału europejskiej części kalendarza przed następnymi wyścigami, kończącymi rok” – mówi Paddy Lowe.

Lance Stroll w ubiegłym roku wywalczył na Monzy czwarty czas kwalifikacji, jednak po karach dla Daniela Ricciardo i Maxa Verstappena, startował z pierwszego rzędu. Wyścig ukończył na 7. miejscu. Wcześniej na tym torze startował w F3. W 2015 roku w pierwszym wyścigu był 11, drugiego nie ukończył, a w trzecim został zdyskwalifikowany. 
„W ubiegłym roku Monza była dużym zwrotnym punktem mojej kariery. Mam niesamowite wspomnienia z mojego startu z pierwszego rzędu i będę to pamiętał zawsze. Kwalifikacje były szalone, w deszczu, ale czułem się w nich jak ryba w wodzie. Atmosfera jest tu niesamowita, a pasja tifosi zadziwia. Nie można ignorować historii tego miejsca i jego znaczenia dla Ferrari. Nie mogę doczekać się powrotu tam” – powiedział Stroll.
Sergey Sirotkin w single seaterach startował na Monzy już w 2012 roku. W Auto GP był 14. i 4. Rok później w Formule Renault 3.5 pierwszego wyścigu nie ukończył żadnego z wyścigów. W 2014 roku najpierw był 7, a następnie trzeci. W GP2 w 2015 roku pierwszego wyścigu nie ukończył, a w drugim był 5. Rok później najpierw był 14, a potem nie dojechał do mety.

„Mam bardzo dobre wspomnienia z Monzy, bo ścigałem się tu w kategoriach juniorskich. Lubię ducha tego toru i wyzwania, które stawia przed kierowcami z szybkimi łukami. Tor jest również wyzwaniem dla aut i miło będzie je pokonywać. To ostatni wyścig w Europie i będę starał się nim cieszyć najbardziej jak umiem” – powiedział Rosjanin.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 6 kwietnia

Giancarlo Fisichella odnosi 1. zwycięstwo w F1, triumfując w GP Brazylii. Było to jego 10. podium w karierze. Zespół Jordan wystartował w F1 po raz 200.

Felipe Massa triumfuje w GP Bahrajnu, odnosząc 6. zwycięstwo w karierze. Po raz jedyny z pole position ruszał Robert Kubica, który zajął 3. miejsce. Po raz 50. na podium stanął Kimi Raikkonen. Drugie i ostatnie najszybsze okrążenie wyścigu w swojej karierze wykręcił Heikki Kovalainen.

Lewis Hamilton odnosi 24. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Bahrajnu. Po raz 150. w F1 startował Nico Rosberg, a po raz 250. Jenson Button.

Archiwum