KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Sergey się cieszy, Lance nie przepada – Williams przed GP Belgii

Grand Prix Belgii Williams F1

Tradycyjnie we wtorek ukazała się zapowiedź najbliższej grand prix w wykonaniu Williamsa. Paddy Lowe, Sergey Sirotkin i Lance Stroll podkreślają wyjątkowość toru Spa – Francorchamsp, ale nie wszyscy członkowie ekipy z Grove lubią ten obiekt. Zobaczcie, jak radzili sobie na nim wcześniej i co mówią przed weekendem. Zapowiedź Williamsa jest ostatecznym potwierdzeniem, że nie dojdzie do roszad w składach ekip przed Grand Prix Belgii.

„Wracamy odświeżeni po letniej przerwie i czekamy na powrót do ścigania w Belgii w ten weekend. Tor Spa – Francorchamps jest jednym z ulubionych obiektów dla fanów, zespołów i kierowców, gdyż ma układ w starym stylu, co jest wielkim wyzwaniem. Jest to również najdłuższy tor w kalendarzu, zawierający takie legendarne zakręty jak Eau Rouge. Usytuowany w ardeńskich lasach obiekt jest bardzo malowniczy, ale często jest na nim zmienna pogoda, a warunki mogą być różne w różnych częściach toru, stwarzając trudne warunki dla kierowców i inżynierów” – mówi przed Grand Prix Belgii Paddy Lowe.

Lance Stroll w ubiegłym roku był 11. w Grand Prix Belgii. Wcześniej w barwach F3 w 2015 roku ukończył tylko jeden z trzech wyścigów (31. miejsce), a w 2016 roku wygrał, nie ukończył i był czwarty w wyścigach F3.

„Nigdy nie byłem wielkim fanem tego toru, gdyż zawsze nie za bardzo mi pasował, mimo że doceniam to, że wielu kierowców go kocha. Jest mój drugi domowy wyścig, bo moja mama urodziła się w Belgii. Ma zatem dla mnie szczególne znaczenie. Okrążenie ma niesamowite sekcje, a pogoda może odegrać istotną rolę – może zmienić się w ciągu sekundy i na jednej części toru może padać, a na drugiej być sucho. Wszystko może się zdarzyć. Wiem, że Spa niesie za sobą historię i fanom zawsze się podoba, niezależnie od pogody” – mówi Lance Stroll.

Sergey Sirotkin w Renault 3.5 jeździł czterokrotnie na Spa. Ukończył dwa z tych wyścigów – na 8. i 18. miejscu. W GP2 był 9. oraz 6. w 2015 roku oraz 9. i 16. w 2016 roku.

„Spa jest jednym z największych wyścigów w Formule 1, na ściganie na którym każdy czeka. Przy obecnych samochodach i rozwoju bezpieczeństwa, stał się znacznie mniej ryzykowny i łatwiejszy dla kierowców, ale to nadal ekscytujący tor. Znajduje się w znakomitym położeniu i po przerwie wakacyjnej będzie miło wrócić świeżym i ścigać się na tak świetnym torze” – dodaje Sergey Sirotkin.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Imoli WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Popularne tagi