KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Lawrence Stroll ratuje Force India! Odejście Lance`a przesądzone?

To już przesądzone, konsorcjum, na którego czele stoi Lawrence Stroll, uratowało zespół Force India i podpisało umowę z zarządcą komisarycznym ekipy. Jest zatem bardzo prawdopodobne, że Lance Stroll przeniesie się do Force India. Pytanie kiedy to się stanie i kto będzie jego partnerem w zespole.

Oznacza to, że pracę ocali 405 członków ekipy, a Force India przejedzie wszystkie wyścigi kolejnego sezonu.

„Ta umowa zapewnia przyszłość zespołowi Force India w Formule 1 i pozwoli naszej ekipie wykorzystać nasz potencjał. Jestem zachwycony wsparciem konsorcjum inwestorów, któzy wierzą w nas jako zespół i którzy dostrzegli potencjał biznesowy Force India w F1” – powiedział w oświadczeniu zespołu Otmar Szafnauer.

Umowa oznacza, że wszyscy wierzyciele ekipy zostaną spłaceni, a fundusze będą dostępne dla niej od teraz.

Kubica?

Niektóre źródła wskazywały, że Lawrence Stroll będzie chciał, by partnerem jego syna w zespole był Robert Kubica, z którym Lance ma bardzo dobry kontakt w Williamsie. Nie wiadomo jednak, na ile jest to prawdziwa pogłoska i jakie będą szczegóły umów pomiędzy wierzycielami a konsorcjum Strolla.

Tak czy inaczej, nawet jeżeli Kubica nie pójdzie ze Strollem do Force India, to jest prawdopodobne, że Polak zastąpi go w Williamsie w przyszłym sezonie.

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi