KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Jeszcze niech się chłodzi 2

Robert Kubica nakłada kask Williams

Zdaję sobie sprawę, że przetrzymywanie szampana, nawet chłodząc go, może wpłynąć negatywnie na jego smak, ale ponownie polecę Wam trochę cierpliwości. I wcale nie będzie to wpis studzący emocje, a jedynie je wstrzymujący czy kierunkujący. Robert Kubica już niebawem może wystąpić w wyścigu Formuły 1 i to nie jednym. Ale potrzeba spełnienia jeszcze kilku warunków.

Znów

Ponownie jesteśmy bardzo blisko. Ponownie w Williamsie, ale poownie „układy” mogą nam zepsuć świętowanie. Lance Stroll przed końcem tego sezonu odejdzie z Williamsa do Force India. To możemy uznawać za przesądzone. Oczywiście, trzeba będzie zapłacić odszkodowanie Oconowi i podpaść Mercedesowi, ale wygląda na to, że Strollowie są na to zdecydowani. 8 wyścigów to sporo by przygotować się do nowego sezonu.

Kto zajmie jego miejsce w Williamsie? Jeżeli z McLarena uda się „wykurzyć” Stoffela Vandoorne`a, to pójdzie tam Esteban Ocon (fotel już przymierzał). A to oznacza, że dziurę po Strollu w Williamsie zajmie Robert Kubica. I nie będzie miało znaczenia, że Monza pewnie nie będzie leżeć Williamsowi, że Robert będzie wskakiwał do bolidu po długiej przerwie, że będzie to słaby bolid. Liczył będzie się ten upragniowy powrót.

Na ile realny to scenariusz? Według mnie i tego co „wiem” bardzo, ale jak widać, zawiera on kilka „ale”. I właśnie ze względu na te „ale” powinniśmy się jeszcze wstrzymać ze świętowaniem i otwieraniem szampanów. Do momentu, w którym przeczytamy oficjalki wszystkich zainteresowanych zespołów. I jest to zwykła pragmatyka. Czekajmy, bo Robert już raz miał praktycznie kontrakt na starty i wiemy, jak to się skończyło.

Wiemy, że dziś Lance unikał odpowiedzi, a niepewny swojej przyszłości był Ocon i już to sporo mówi o ich sytuacji. W obecnej sytuacji tylko Lance ma jednak los w swoich rękach. Reszta musi czekać na postanowienia na górze. A te w części już zapadły.

Najlepsze w tej całej sytuacji jest to, że powinna wyjaśnić się bardzo szybko, przewiduję, że maksymalnie do najbliższej środy.

2019

Teoretycznie z doniesień medialnych wynika, że szanse Roberta Kubicy na angaż w 2019 roku nie są tak duże, jakbyśmy chcieli. Jeżeli jednak udałoby mu się wystartować w kilku wyścigach obecnego sezonu, to jestem pewien, że niezależnie od wyników, jego szanse drastycznie wzrosną. Tak to już jest z tą F1, że jak ktoś już do niej trafi, to trudno go potem z niej relegować.

Oczywiście, można spodziewać się, że miejsca będą znikać w dość szybkim tempie, ale i tak pozycja przetargowa Roberta Kubicy znacznie wzrośnie. Dlatego powinniśmy wyczekiwać ogłoszenia startów, również pod kątem sezonu 2019.

Jeżeli do tych startów nie dojdzie, to znów trzeba będzie kalkulować. A raczej liczyć na to, że Williams nie będzie kalkulował. Jeżeli jednak znów zdecydują się na dwóch kierowców z mocnym budżetem, to Robertowi może być trudno, ale i tak uważam, że jego szanse największe są właśnie w Williamsie. Przewidywanie rozwoju sytuacji w innych ekipach, przy tak dynamicznym rynku transferowym, nie ma sensu.

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Belgii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 26 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 27 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 28 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi