KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Robert Kubica testuje z Pirelli – relacja live

Dwa dni testów, zapewne grubo ponad 100 okrążeń, praca dla Pirelli i próba zrozumienia samochodu, którym za trzy tygodnie będzie jeździł na Węgrzech. Robert Kubica rozpoczyna dziś jazdy na torze Silverstone. I choć nie spodziewamy się wielu materiałów z tych testów, to uruchamiam relację live, również po to, by przedstawić najnowsze doniesienia ze świata F1 – w tym związane z Robertem Kubicą.

O testach

Każdy z zespołów ma dwa dni testów opon z Pirelli w roku. Odbywają się ona na różnych torach, a ekipa ma dowolność we wskazaniu kierowców do takich testów. Williams zdecydował się oba pełne dni powierzyć Robertowi Kubicy.
Podczas takich testów ekipa nie może sprawdzać żadnych nowych elementów, nie może również zbierać danych na własną rękę. Często nie wie równiez nawet, jakie dokładnie ustawienia są sprawdzane.
Przez cały dzień testów, kierowca jeździ na tych samych ustawieniach by dane zbierane przez Pirelli były jak najbardziej adekwatne.
Tym razem 3 ekipy będą 10 i 11 lipca (od godz. 9 do godz. 18 z przerwą obiadową o godz. 13) testować opony na suchą nawierzchnię Pirelli. Będą nimi oprócz Williamsa Red Bull oraz Haas.

Robert o testach

„Testujemy opony, które przywozi Pirelli, jeździmy na takich samych ustawieniach przez całe dwa dni. Często te testy robione są przy niewiedzy kierowcy i zespołu – Pirelli często nie mówi, co jest testowane. Program będę znał we wtorek i środę. Mimo wszystko można pewne rzeczy w bolidzie zrozumieć, na przykład mają kogoś, kto tym autem często nie jeździ i może coś tam podpowiedzieć. Może to być też ważny dzień dla nas. Ważne jest to, by bolid był równy do jazdy” – mówił w niedzielę o testach opon Pirelli Robert Kubica w rozmowie z Eleven Sports.

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Belgii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 26 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 27 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 28 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi