KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Kubica: Ta historia jest niesamowita, brakuje kropki nad „i”

Robert Kubica F1 Formuła 1 Williams

Robert Kubica udzielił ciekawego wywiadu portalowi sport.pl, w którym opowiada o swoich ostatnich miesiącach i tym, czego potrzeba, aby wrócił do padoku, jako kierowca wyścigowy. Polak stwierdza również, że czas nie gra w tym przypadku na jego korzyść.

„Wiadomo, że najważniejszy jest cel. Ale jeśli przeanalizowałbym całą sytuację, to ta historia jest niesamowita. Bo wszystko się zmieniało się z miesiąca na miesiąc. Nikt tak naprawdę nie wie, ile miałem celów, jakie były kolejne szczeble na drodze do tego, żeby tu się znaleźć. I do tego mi się to udało. Pierwszy test z Renault to był bardziej sprawdzian tego, żeby zobaczyć, czy ja w ogóle mogę to robić. A oni w ciągu miesiąca zorganizowali mi kolejny test, potem przywieźli mnie tu na Węgry na testy w aktualnym samochodzie podczas oficjalnej sesji F1” – mówi Robert Kubica o ostatnich 12 miesiącach, miło wspominając ubiegłoroczne testy na Węgrzech.

Zmiany, jakie nastąpiły w Formule 1, sprawiają niestety, że o miejsca w zespołach jest znacznie trudniej niż wtedy, gdy Robert pierwszy raz w niej gościł.

„W ogóle, ewenementem mojego życia jest to, co wydarzyło się 12 lat temu. Dostałem się do Formuły 1 z Polski, czyli kraju bez wyścigowej tradycji, i bez złotówki przyprowadzonej do padoku. Wiele osób przyzwyczaiło się do mojej obecności w F1 i zaczęło uważać, że skoro raz się udało, to uda się wiele razy. Ale Formuła 1 od tamtego czasu bardzo się zmieniła” – powiedział Robert.

Został on również zapytany, kiedy może wyjaśnić się jego przyszłość na 2019 rok i czego potrzeba, by osiągnąć wymarzony cel.

„Tak naprawdę mało zależy ode mnie. Dobrze być w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie, bez szczęścia się nie obędzie. Grudzień jest takim miesiącem, gdy w motorsporcie jest wyciszenie, ale mi on się tak nigdy nie kojarzył. Im dłużej to będzie trwało, tym szanse na angaż będą mniejsze” – odpowiedział Robert.

Całość bardzo ciekawej rozmowy Michała Owczarka z Robertem Kubicą znajdziecie TUTAJ.

Wczoraj po zakończeniu Grand Prix Węgier Robert pojeździł sobie po Hungaroring rowerem, udając… dźwięk silnika. Zapytał również, czy jedzie dobrą linią.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Monako

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 24 maja
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 25 maja
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 26 maja
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi