KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Kubica o rozmowach, Kravitz krzyczał: Claire, zatrudnij Kubicę

Robert Kubica jest dziś mocno zalatany w garażu Williamsa, o czym piszą nam kibice, ale udzielał również kilku wywiadów, m.in. dla Sky Sports. Stwierdził w nim, że kontrakt z Williamsem ma tylko na 2018 rok i choć teoretycznie nic nie łączy go z tą ekipą na przyszły sezon, to trwają pewne rozmowy z ekipami. Bardzo ciekawa była wypowiedź Teda Kravitza po wywiadzie z Kubicą.

„To trudne pytanie czy poprawimy się na tym torze. Hockenheim było dla nas lepsze. Myślę, że to będzie trudny weekend dla nas bo jest tu sporo ciasnych i szybkich zakrętów, ale pogoda jest nieprzewidywalna więc zobaczymy” – powiedział Robert, zapytany o formę Williamsa na Hungaroring. Padło również pytanie o środowy test.

„Czekam na mój test choć wszyscy czekają na przerwę wakacyjną po 5 wyścigach w 6 tygodni, ale to będzie dla nas ważny test” – stwierdził Kubica.

Robert został też zapytany, czy potencjalne odejście Lance Strolla z Williamsa i fakt, że Sergey Sirotkin nie ma jeszcze kontraktu na przyszły sezon, stwarzają dla niego szansę na kontrakt.

„Tak jest taka możliwość, choć nie wiem czemu jestem łączony z Williamsem na 2019 rok bo posiadamy kontrakt tylko na obecny sezon. Ale oczywiście prowadzimy pewne rozmowy. Najpierw jednak najwięksi gracze muszą podpisać swoje kontrakty, a potem zobaczymy co będzie. Po ostatnim roku widać, że wiele może się zmienić, również w krótkim czasie” – powiedział Kubica.

Bardzo ciekawe były również wypowiedzi dziennikarzy w studio. Ted Kravitz krzyczał niemal do mikrofonu: „Claire Williams, jeżeli chcesz by wszyscy patrzyli lepiej na Twój zespół, weź Kubicę. Williams, jakiś inny zespół, weźcie Kubicę, co macie do stracenia”.

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi