Grand Prix Austrii – niedziela (Relacja live)

Robert Kubica Grand Prix Austrii 2018 wlliams f1

Wyniki kwalifikacji – przynajmniej częściowo – gwarantują nam dość ciekawy start do Grand Prix Austrii. Czy cały wyścig będzie ciekawszy niż rywalizacja przed tygodniem we Francji? Prawdopodobnie już z domu obejrzy ją Robert Kubica, ale wcześniej będziemy mogli posłuchać go w wywiadzie przed wyścigiem. Zapraszam na pełną relację z niedzielnych wydarzeń w Grand Prix Austrii.

Harmonogram dnia

Niedziela, 1 lipca
godz. 10:00 – 10:35 – Drugi wyścig GP3
godz. 11:10 – 12:00 – Drugi wyścig F2
godz. 12:20 – 12:55 – Wyścig Porsche Supercup
godz. 12:30 – 12:40 – Parada kierowców
godz. 15:10 – Wyścig F1

Relacje telewizyjne

Tradycyjnie wszystkie sesje Formuły 1 będziemy mogli obejrzeć w Eleven Sports. Oto pełny harmonogram weekendu:

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 22 lutego

Urodził się Niki Lauda, trzykrotny mistrz świata (1975, 1977, 1984) i wicemistrz świata 1976 (171 startów, 25 zwycięstw, 24 pole positions, 24 najszybsze okrążenia, 54 podia).

„Sytuacja była trudna. Kubica miał liczne urazy, nie tylko ramienia i nadgarstka, ale też poważne złamania nogi. Zdecydowaliśmy się zająć złamaniami przedramienia, ścięgnami i nerwami. Całą rękę od ramienia do palców trzeba było poskładać. Proces rehabilitacji będzie długi i potrwa przynajmniej rok” – mówi w komunikacie prasowym Emanuele Pamelin, lekarz opiekujący się Robertem. „Za pomocą specjalnych metod chcę skrócić czas rehabilitacji i wrócić w tym sezonie. Ten wypadek sprawi, że będę jeszcze silniejszy, tak jak było ostatnim razem” – taki komunikat od Roberta przekazuje jego menadżer, Daniele Morelli. Robert zostaje przeniesiony na oddział rehabilitacji po 16 dniach pobytu na oddziale intensywnej terapii.

Media podają, że Robert Kubica będzie w 2013 roku startował w serii ERC Citroenem DS3. Polak będzie jeździł ze zmodyfikowaną manetką skrzyni biegów: „Nie wiem dokładnie, jaka jest szybkość zmiany biegów w samochodzie zaproponowanym dla Roberta, ale jest pewne, że będzie ona wolniejsza niż normalna. Od rozmowy z FIA nie miałem jeszcze czasu porozmawiać z Robertem, ale będzie ku temu okazja teraz”.

Robert Kubica coraz częściej pojawia się na torach kartingowych. Znane staje się jedno z jego zdjęć na torze w Lonato ze szlifierką.

Archiwum