KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Z pamiętnika dyrektora technicznego #4 by wicher

Widzę siebie na podium konstruktorów, widzę jak wszystkie twarze miłośników szybkich maszyn zwrócone są tylko na mój bolid. Idealny, bez skazy. Widzę rozmazujący się jego kontur, gdy pędzi po zwycięstwo…

„Dyrektorze! Dyrektorze!“ „Co,co…?“ odpowiadam. Ehhh, to był tylko sen ale jaki piękny. Zasnąłem przy biurku a obudziła mnie moja sekretarka. Ta kobieta jest niezastąpiona.
„Panie Dyrektorze Techniczny, telefon do pana, z zagranicy, mam połączyć?“ – zapytała
„Tak, bardzo proszę“ odparłem zadowolony. Bardzo lubię te rozmowy z obcokrajowcami.
„Zdrastvuite!“ – odzywa się Głos w słuchawce a ja… zamieram. Nie jestem wstanie wydusić z siebie prostej riposty. Ten ton Głosu i to jedno tylko słowo sprawiło, że oniemiałem jak mój bolid na ostatnim wyścigu. Wiedziałem, że ta rozmowa musi się odbyć ale nie myślałem, że będzie aż tak ciężko. Oj, będę się musiał teraz tłumaczyć a z nimi nie ma żartów! To wieszczy problemy a przecież to nie moja wina, to była pielucha.. tfuu torebka!.
„Skiem ja gəwarju?!“ – Jest coraz gorzej. Ogarnia mnie panika. Wiem że muszę zyskać na czasie, żeby ogarnąć myśli, więc odliczam sekundy mojego milczenia 1,2,3…13. Mam to opanowane. Teraz dla odwrócenia uwagi zaczynam nieśmiało…. nucić piosenkę.
„…pust… wsiegda… budiet sonce,
pust… wsiegda… budiet nieba…“
Nalgle stala sie rzecz niebywala. Mój rozmówca zaczyna śpiewać wraz ze mną!
„pust wsiegda budiet mama“
pust wsiegda budu ja… „
Gdy piosenka dobiega końca a już nie wiem co dalej robić, rozmówca wykrzykuje do słuchawki:
„Spasiba, daswidania!“ Ufff… koniec rozmowy?. Udało się tym razem ale pytam siebie jak długo będę musiał jeszcze tak kombinować .Same problemy. Dobrze, że dzisiaj ma do mnie przyjść Człowiek, może on coś zaradzi.
Przyszedł. Pewny siebie, uśmiechnięty , pełen dzikiej radości z tym charakterystycznym błyskiem w oczach i…pakunkiem w ręku.
„Dzień dobry! Skąd ta posępna mina Dyrektorze?“ – zawołał na powitanie
„Wiesz, ciężka sytuacja nastała. Dostaje dziwne telefony, wszyscy mnie z każdej strony pytają dlaczego jest jak jest a ja nie wiem dlaczego!”
„Znam to uczucie. Dostajesz strzała z tyłu a oni naprawiają ci nos, nie wiadomo po co…”
„Pomożesz?“
„I tak i nie“
„Jak to?“
„Mam coś dla pana, może to pomoże “
W tym momencie Człowiek rozpakowuje paczkę i moim oczom ukazuje się coś, co wygląda jak Obraz.
„Byłem ostatnio w Pięknym Kraju i dostałem go od Rysownika. Ponoć nie jest to zwykły Obraz. Jest Magiczny. Ja tam w cuda nie wierzę ale myślę, że w pana stanie… może się przydać“
„Magiczny? Nie rozumiem“- pytam
„Redaktor, który mi ten obraz przekazał mówił, że Rysownik tworzył go trzy dni i trzy noce, nie odrywając ręki od płótna, popijając jedynie miksturę, której prawdziwego składu nikomu jeszcze nie zdradził. Musi być magiczny. “
Spoglądam więc na Magiczny Obraz i widzę… Własnie, co widzę? Je w nim coś tak doskonałego, idealnego, wspaniałego ale ja nie mogę dostrzec, co to jest!
„Nie rozumiem. Ja tu nic nie widzę!“ powtarzam na głos moje myśli.
„Na tym polega jego magia. Jak pan zobaczy, to wtedy odmieni się pana los“
„Będziemy szybcy , precyzyjni i niezawodni a ja będę wielbiony?“ – pytam z niedowierzaniem.
„Tak a to wszystko jest narysowane na tym Obrazie“
„Dobrze ale co ja mam zrobić, żeby zobaczyć?!“
„Otworzyć szeroko oczy i oby nie okazało się, że będzie za późno!“

To było ostatnie zdanie jakie wypowiedział do mnie Człowiek. Wyszedł zostawiając mnie sam na sam z Magicznym Obrazem.

Wpatrując się w jego hipnotyczna zawartość i próbując intensywnie otworzyć oczy, zamykam je w końcu ze zmęczenia … i widzę siebie na podium konstruktorów, widzę jak wszystkie twarze miłośników szybkich maszyn zwrócone są tylko na mój bolid. Idealny, bez skazy, najszybszy. Widzę rozmazujący się jego kontur, gdy pędzi po zwycięstwo…

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Monako

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 24 maja
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 25 maja
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 26 maja
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi