KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Williams wyjaśnia przyczyny kanadyjskiego koszmaru [Aktualizacja 5 – Kubica z kadrą]

Grand Prix Kanady 2018 Lance Stroll F1
fot. Williams Martini Racing

Grand Prix Kanady było kolejnym bardzo nieudanym wyścigiem dla ekipy Williamsa. Główną zmorą weekendu były problemy z oponami, które kosztowały Lance Strolla odpadnięcie z wyścigu, a w przypadku Sergeya Sirotkina sprawiły, że był ostatni z dużą stratą do przedostatniego zawodnika. Williams wciąż deklaruje, że robi wszystko, by wrócić na właściwe sobie miejsce.

„To był rozczarowujący rezultat, szczególnie dla fanów Lance`a, których bardzo wielu było na jego domowym wyścigu w Kanadzie. Jeżeli chodzi o sam wyścig, to wybraliśmy różne strategie dla obu kierowców z Lance`m startującym na ultrasoftach i Sergeyem na SuperSoftach. Oba samochody zaliczyły dobry start, od razu zyskując miejsca. Niestety, Lance miał wypadek w zakręcie piątym z Hartleyem, który sprawił, że bardzo szybko zakończył wyścig. Jeżeli chodzi o Sergeya, z racji wolniejszego nagrzewania się twardszej mieszanki, stracił sporo pozycji, które zyskał na starcie po okresie samochodu bezpieczeństwa. Później ustabilizował jazdę, trzymając za sobą Ericssona i Vandoorne. Wybraliśmy strategię relatywnie wczesnego pit-stopu na ultrasofty by jechać nimi do mety, sądząc, że da nam to przewagę, ale niestety nie znaleźliśmy tempa na tej miększej mieszance, która okazała się wolniejsza niż supersofty. Wiemy, że nie jesteśmy tam, gdzie chcemy być i przed nami dużo pracy. Pracujemy bardzo ciężko za kulisami i chcemy wrócić silniejsi najszybciej jak się da” – powiedział po Grand Prix Kanady Paddy Lowe.

Sergey Sirotkin miał ogromne problemy z tempem podczas wyścigu. jak się okazuje, były one spowodowane oponami.

„To był trudny wyścig. Start był szczególnie trudny ze względu na twardsze opony u nas i miękkie u pozostałych zawodników. Byliśmy jednak w stanie zyskać pozycje na starcie. Podczas okresu neutralizacji ekstremalnie trudno było rozgrzać twardszą mieszankę i nie byłem w stanie utrzymać tempa. Byliśmy najwolniejszym samochodem dnia, ale robiliśmy wszystko by ukończyć wyścig mimo problemów, które mieliśmy. W takim punkcie jesteśmy i musimy być szczerzy w tym aspekcie”.

Lance Stroll bardzo chciał się pokazać przed swoimi kibicami, niestety nie zdążył dojechać nawet do swojej trybuny, gdy zderzył się z Brendonem Hartleym.

„Po pierwsze, jestem rozczarowany ze względu na fanów. Miałem tu wspaniałe powitanie w moim domowym wyścigu i chciałem dać dobry pokaz. Miałem dobry start, zyskałem kilka miejsc i wyprzedziłem oba McLareny, ale później miałem kontakt po ich minięciu. Później w zakręcie piątym byłem bok w bok z Brendonem. Zacząłem tracić przyczepność, zrobiłem kontrę, ale nie było tam wiele miejsca dla nas obu i dotknęliśmy się. Nie jest idealnie, ale takie są wyścigi i takie rzeczy jak te zdarzają się na pierwszym okrążeniu, gdy jesteśmy bardzo blisko siebie” – powiedział Lance Stroll.

Aktualizacja

Jak pisze portal grandprix247.com, w padoku Grand Prix Kanady w niedzielę pojawiła się „szalona plotka” w sprawie oferty wypożyczenia Lance`a Strolla do Toro Rosso. Jego miejsce w Williamsie miałby zająć Robert Kubica. Jest to jednak prawdziwie „szalona plotka” i trudno doszukiwać się w niej głębszego sensu – taki scenariusz jest bardzo mało prawdopodobny.

Aktualizacja 2

Robert Kubica pojawił się w Warszawie – jego wizyta ma związek z polską kadrą, przygotowującą się do wyjazdu na Mistrzostwa Świata.

Aktualizacja 3

Jak poinformowała Grupa Lotos, Robert Kubica będzie jej gościem podczas jutrzejszego meczu Polska – Litwa.

Aktualizacja 4

Przyszedł mi do głowy taki pomysł i choć zapewne ma on niewielkie szanse powodzenia, to warto spróbować:

Aktualizacja

Ciekawe spotkanie w hotelu kadry.

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Azerbejdżanu

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Fuji WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 13 września
godz. 11:30 – 1. trening
godz. 15:00 – 2. trening

Sobota, 14 września
godz. 10:30 – 3. trening
godz. 14:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 15 września
godz. 13:00 – Wyścig

Popularne tagi