Williams: Feedback Kubicy jak zwykle bezcenny

Robet Kubica Sergey Sirotkin F1 Williams Racing Grand Prix Austrii 2018

Zespół Williamsa podsumował piątkowe treningi przed Grand Prix Austrii. Paddy Lowe doceniał pracę Roberta Kubicy, a wszyscy trzej kierowcy, którzy dziś jeździli, byli zadowoleni z wykonanego programu. Robert Kubica podkreślał ekstremalność swoich testów.

„To był produktywny dzień. Pogoda była zagrożeniem, ale na szczęście uniknęliśmy deszczu, który krążył wzdłuż wzgórz i zrealizowaliśmy cały program. Dobrze było mieć Roberta znów w samochodzie gdyż był to jego pierwszy raz od czasu testów w Barcelonie. Jak zwykle jego feedback jest bezcenny, szczególnie po kilku tygodniach poza autem. Popołudniu Sergey wrócił do fotela i wykonał pracę, nabierając prędkości po opuszczeniu poranka. Lance wykonywał mocną pracę w obu sesjach, pracując nad naszym programem. Mieliśmy kilka testów w obu samochodach, opartych na danych, które zdobyliśmy tydzień temu we Francji. Próbowaliśmy nowych części w samochodzie, które udało się wykonać w fabryce w ciągu kilku ostatnich dni, co jest imponujące, biorąc pod uwagę, że mamy trzy wyścigi tydzień po tygodniu. Jak zwykle may sporo pracy w nocy i mamy nadzieję na postęp jutro” – podsumował Paddy Lowe.

KUBICA: CEL POZOSTAJE TEN SAM – PRZECZYTAJ WYPOWIEDZI PO TRENINGU

Sergey Sirotkin, który rano oddał bolid Robertowi Kubicy, w drugim treningu był 16. „To była dobra sesja, mieliśmy napięty program i wiele rzeczy do wypróbowania. Myślę, że udało nam się to dość dobrze. Ukończyliśmy nasze planowane przejazdy, próbowaliśmy wszystkich rzeczy i nadal mamy niezłe tempo na długich przejazdach, co jest pozytywem po zakończeniu dwóch sesji. Nie mówię, że w jutrzejszych kwalifikacjach będzie podobnie, ale udało nam się zrealizować wiele rzeczy, z których możemy być zadowoleni. Dobrze było wrócić do auta po opuszczeniu FP1” – stwierdził Sergey Sirotkin.

Lance Stroll w pierwszym treningu był 16. a w drugim 20.

„To był kolejny dzień, w którym staraliśmy się wszystko zrozumieć i przygotować jak najlepiej na jutro. Myślę, że to były udane sesje i dowiedzieliśmy się czegoś przed kwalifikacjami. Krawężniki będą czymś, na co trzeba będzie uważać, szczególnie na te duże na wyjazdach więc musimy być świadomi swoich limitów. Tego poranka miałem problemy ze zbijaniem biegów, a później straciliśmy komunikację radiową więc zjechałem do boksów na wszelki wypadek, ale było w porządku” – powiedział Lance Stroll.

Robert Kubica przejechał dziś swoją drugą sesję treningową w sezonie, zajmując 20. miejsce w pierwszym treningu.

„Dobrze było wrócić do samochodu po blisko dwóch tygodniach, a odczucia były dobre, szczególnie, że nie jeździłem na tym torze od 15 lat. Jest on krótki i wygląda na prosty, ale jest dość podchwytliwy. Udało mi się jednak znaleźć rozsądne tempo niemal od razu. Skupiliśmy się głównie na sprawdzeniu ekstremalnych rozwiązań, tylko po to, by zebrać więcej danych i umieścić samochód w ekstremalnym oknie by uwypuklić obszary, w których możemy mieć problemy. Prowadziło się dziwnie, ale myślę, że było warto i ogólnie była to dobra sesja” – powiedział Robert Kubica.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 13 października

Zmarł Fred Agabashian (8 startów, 1 pole position).

Damon Hill wygrywa GP Japonii i zapewnia sobie jedyne mistrzostwo świata. Tym samym po raz pierwszy w historii F1 mistrzami świata zostali ojciec i syn. Powtórzy się to w 2016 roku z Nico Rosbergiem. Było to jego 21. zwycięstwo i 40. podium oraz 95. triumf Williamsa. Po raz ostatni w F1 pojechał zespół Ligier.

Michael Schumacher wygrywa GP Japonii, startując po raz 50. w karierze z pole position. Po raz 50. w F1 startuje Nick Heidfeld, a po raz 100. Ralf Schumacher. Swoją przygodę z F1 kończy po tym wyścigu Eddie Irvine.

Sebastian Vettel wygrywa GP Japonii.

„To frustrujące, że zespół próbuje iść w kierunku, który może być dla niego znacznie gorszy niż zatrzymanie obu kierowców” – mówi Felipe Massa.

Archiwum