KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Robert Kubica ponownie na Goodwood Festival of Speed! [Aktualizacja]

fot. Williams Martini Racing

Robert Kubica będzie świętował 50-lecie Martini wraz z Martini Racing. Nie ma informacji jednak, że pojawi się w którymś z aut, szczególnie Formuły 1. Będzie można go jednak spotkać w otoczeniu wyjątkowych maszyn, w tym Lancii Delty Integrale. Tegoroczny Goodwood Festival of Speed odbędzie się 14 i 15 lipca. 3 dni wcześniej Williams będzie testował opony Pirelli na torze Silverstone.

„Robert jest wspaniałym przykładem walki o swoje marzenia. Każdy weekend, gdy ścigał się w F1, był szczególny. Patrzenie na jego powrót tu w Goodwood jest wprost fantastyczne. Jest pierwszym i jedynym kierowcą F1 w Polsce i jest u nas bohaterem narodowym” – cytuje wypowiedź jednego z naszych rodaków oficjalna strona festiwalu.

W 2018 roku Martini będzie świętowało swoje 50-lecie w motorsporcie. Pierwszy raz jego charakterystyczne pasy na autach były widoczne na Porsche 910 w 1968 roku. Na Goodwood Festival of Speed umieszczona zostanie specjalna strefa Martini wraz z Driver`s Club.

Odbędzie się również pokaz aut z malowaniem Martini, m.in. Lancia Delta Integrale i innymi autami rajdowymi. Będzie również oczywiście auto F1 Williamsa. Jak piszą organizatorzy, będzie to świetna okazja do zdjęć z Robertem. Czekamy na kolejne informacje związane z obecnością Roberta na Goodwood Festival of Speed.

Robert jest już we Włoszech i dziś trenuje z Alessandro Pettacchim na rowerze.

Aktualizacja

Poniżej obejrzycie cały wtorkowy briefing prasowy z udziałem Roberta Kubicy.

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi