KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Po wizycie w Polsce

Wizyta Robert Kubica Polska Lotos

Niespodziewanych, pozasportowych emocji dostarczyli nam Robert Kubica i Lotos w dwóch ostatnich dniach podczas wizyty Polaka w Polsce. Mimo iż wiązała się z wypełnianiem zobowiązań sponsorskich, to była bardzo przyjemna dla wielu kibiców. Teraz czeka nas krótka przerwa, choć zapewne nie od spekulacji dotyczących przyszłości Roberta.

Czytając komentarze, czasem mam wrażenie, że Robert Kubica stąpa po polu minowym – musi być bardzo ostrożny, żeby nie zrobić czegokolwiek, co może wywołać zapłon… kibiców. Od kilku miesięcy jesteśmy w takim punkcie, w którym praktycznie wszystko interpretowane może być jako znak podpisywania kontraktu i transferu, łącznie z wizytą mającą na celu wypełnienie zobowiązań względem sponsora. Ma to swoje dobre i złe strony, ale jak pokazało życie, czasem warto z nieco większym dystansem patrzeć na sprawy, bo i tak stanie się to, czego się najmniej spodziewamy.

Wizyta

Bardzo cieszę się, że Robert Kubica miał przez te dwa dni możliwość zrobienia tak wielu pzyjemnych i ciekawych dla kibiców rzeczy – wizyta na meczu, spotkania w hotelu, na lotnisku i mieście z kibicami czy wreszcie rozmówki z kadrą. Wspomnienia ze spotkania z Robertem będą w pamięciu wielu przez długo, ale co równie ważne, prawdziwe efekty tej wizyty dopiero przed nami.

Za 2-3 tygodnie, a może nawet ciut wcześniej, powinniśmy zobaczyć spoty telewizyjne z Robertem w roli głównej po wczorajszym, intensywnym dniu filmowym i zdjęciowym. Jesteśmy ciekawi, jaki będzie ich efekt. O tym, jakie produkty i w jaki sposób będą reklamowane przez Roberta przeczytać możecie TUTAJ.

Termin

O tym, że Robert będzie w Polsce w okolicach połowy roku było wiadomo już przed kilkoma miesiącami. Podczas konferencji prasowej Lotosu, mówiono, że potrzebna będzie druga wizyta Roberta w Polsce by stworzyć materiały do intensywnej kampanii reklamowej, której start zaplanowano na drugą połowę czerwca. I tak naprawdę to był ostatni termin, by to zrobić. Przed nami dwutygodniowa przerwa między Grand Prix Kanady, a Grand Prix Francji. Później dojdzie do wyjątkowej sytuacji, gdy w 3 tygodnie rozegrane zostaną 3 wyścigi – we Francji, Austrii i Wielkiej Brytanii.

Przyjazd zatem nie był ani nagły, ani niespodziewany i nie można w związku z jego terminem wysnuwać jakichkolwiek wniosków. Bardzo fajnie jednak, że mogło to zostać połączone ze spotkaniem z kadrą oraz wizytą na meczu z Litwą.

Bravi

Na meczu wraz z Robertem Kubicą obecny był Alessandro Alunni Bravi – prawnik/menadżer Roberta Kubicy. Nie widzieliśmy go wcześniej, ale należy spodziewać się, że był również podczas pracy przy materiałach reklamowych dla Lotosu.

Dla niektórych fakt jego obecności wydaje się być bardzo ważny, jednak osobiście uważam, że to dość naturalne, że przy pracy nad materiałami reklamowymi, obecny jest ktoś, kto dba o odpowiednią ekspozycję wszystkiego, co powinno zostać pokazane lub ukrycie tego, czego być nie powinno. Wiemy, że Lotos ma umowę z Williamsem dotyczącą właśnie wykorzystania logotypów itp. przy powstawaniu materiałów reklamowych. Takie umowy są bardzo skomplikowane, określają wiele dziwnych z punktu widzenia laika rzeczy – np. tego, gdzie ma być położone logo, ile musi je dzielić od produktu, jakich słów używać itd. Być może zatem Bravi był jedynie po to, by dopilnować tych rzeczy. Być może również potrzebne były drobne korekty dotyczące umowy lub jej rozszerzenia np. o aktywność rowerową Roberta czy kwestie związane z social mediami.

Nie sądzę jednak, aby za wizytą Braviego stało cokolwiek więcej niż rzeczy wspomniane wyżej.

Podsumowując

Nie dowiedzieliśmy się podczas pobytu Roberta Kubicy w Warszawie niczego nowego odnośnie jego przyszłości, nie zdarzyło się również nic – według mnie – co mogłoby dawać jakies podstawy do rozważań. Ale była to ciekawa wizyta i oby więcej takich w najbliższym czasie.

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi