KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Kubica: Wolnych miejsc jest niewiele, ale muszę dać z siebie wszystko

„Nikt z Toro Rosso się ze mną nie kontaktował” – mówi Robert Kubica podczas Grand Prix Kanady. Polak analizuje sytuację Williamsa i podkreśla, że za obecny stan rzeczy nie można mieć pretensji do kierowców. Choć nie wie, czy spisywałby się od nich lepiej, to zauważa, że jego doświadczenie byłoby pomocne w trudnej sytuacji.

Robert został zapytany, dlaczego tor w Montrealu jest tak wyjątkowy i lubiany przez kierowców.

„Ten tor jest szczególny, bardzo wymagający bo jest tu połączenie miejsc z niską przyczepnością, wysokie krawężniki, bliskie ściany, duże dohamowania. Ewolucja toru jest duża i trzeba być sprytnym by dobrze nauczyć się tego, jak zmienia się tor” – powiedział Polak.

Zapytany o swój powrót do padoku Formuły 1, ale bez możliwości ścigania, powiedział:

„Nie jest łatwo, lepiej byłoby siedzieć za kółkiem, ale dzięki tej okazji mam szansę podążania za swoją pasją. Przez wiele lat tęskniłem za Formułą 1”.

Padło również pytanie o to, czy spisywałby się lepiej od podstawowych kierowców Williamsa.

„Nie wiem czy spisywałbym się lepiej od podstawowych kierowców, ale z pewnością dawałbym z siebie wszystko. Nie wiemy czy to byłoby więcej czy mniej. Na pewno w trudnych sytuacjach doświadczenie jest ważne i myślę, że moje doświadczenie by pomogło. Kierowcy nie budują jednak samochodu i choć mogą pomóc w jego rozwoju to nie można ich winić za naszą sytuację” – powiedział Kubica.

Jak Robert widzi swoją przyszłość w Formule 1?

„Mam nadzieję, jako kierowcy wyścigowego. Nie wiem gdzie to się może stać. Prawda jest taka, że jest niewiele wolnych miejsc w Formule 1 i będzie do nich duża konkurencja. Jest wielu utalentowanych kierowców i nie będzie to łatwe zadanie, ale spróbuję i zobaczymy. Muszę myśleć o próbowaniu, ale nie wiem co się stanie. Pewne jest to, że muszę dać z siebie wszystko przy każdej okazji” – stwierdził Robert.

Nie mogło również zabraknąć pytania o ostatnie plotki związane z Toro Rosso.

„To tylko plotka i spekulacja, przynajmniej ja nic o tym nie wiem. Nikt się ze mną nie kontaktował” – powiedział Robert.

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Sao Paulo

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi