Sirotkin zadowolony z tempa, Lance nie mógł zrobić nic więcej – podsumowanie Williamsa

Williams Grand Prix Monako 2018

Jeszcze rano nic nie wskazywało na to, że będzie to jeden z najgorszych wyścigów Williamsa w historii ich występów w Formule 1. Błędy ekipy i problemy z bolidem sprawiły, że to kolejne w tym sezonie grand prix do zapomnienia dla ekipy z Grove. Jak podsumowują je Paddy Lowe, Sergey Sirotkin i Lance Stroll?

„To bardzo rozczarowujące ponieważ mieliśmy dotychczas bardzo obiecujący weekend, szczególnie z Sergeyem startującym z lepszej pozycji niż ostatnio. Niestety mieliśmy problem z umocowaniem koła na polach startowych w jego aucie, co oznaczało, że nałożyliśmy koła po upływie terminu. W efekcie tego dostaliśmy karę 10 sekund stop&go, co zepchnęło go na koniec stawki. Jego wyścig został zrujnowany w tym momencie. Spędził popołudnie nieustannie nękany niebieskimi flagami. Uważaliśmy, że najlepszą strategią w tej sytuacji będzie ta dwóch postojów. Dobrze było zobaczyć, że był w stanie wykonywać szybkie okrążenia gdy miał trochę miejsca. Jeżeli chodzi o Lance`a, to miał przebitą oponę na 9 okrążeniu, spowodowaną przegrzewającymi się hamulcami, które przegrzewały obręcz. Nie byliśmy w stanie kontrolować tego później i złapał również drugiego kapcia. To sprawiło, że mając tyle wizyt w boksach i niebieskich flag uniemożliwiło mu walkę o jakąkolwiek pozycję” – powiedział Paddy Lowe.

Sergey Sirotkin jak zawsze stara się wyciągać pozytywy z sytuacji Williamsa, mimo że zespół zepsuł mu dziś wyścig.

„Finiszowanie tam, gdzie finiszowaliśmy nie jest idealne, ale w pewnych aspektach to był dobry wyścig. Mieliśmy samochód, który z pewnością pozwalał mi na walkę. Mieliśmy tempo i była szansa na punkty, ale trochę pecha z karą sprawiło, że nie byliśmy tam gdzie chcieliśmy. Myślę, że w kwalifikacjach pokazaliśmy poprawę. Również w wyścigu tempo było lepsze. Musimy nadal pracować – jeszcze ciężej, a uda nam się” – stwierdził Sergey Sirotkin.

Lance Stroll był dziś ostatni spośród tych, którzy dojechali do mety. Stracił aż dwa okrążenia, ale podobnie jak w przypadku kwalifikacji, nie mógł zrobić wiele więcej.

„To był fatalny dzień. Miałem przebitą oponę na 9. okrążeniu i straciłem mnóstwo czasu próbując dostać się do boksów. Później byłem zajęty przepuszczaniem dublujących mnie samochodów i byłem okrążenie straty. Potem mieliśmy problem z temperaturą przez cały wyścig więc nie było szansy na ściganie dziś. Czekam na mój domowy wyścig i mam nadzieję, że w Kanadzie pójdzie nam znacznie lepiej” – powiedział Lance Stroll.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 października

Urodził się Yves Giraud – Cabantous (13 startów).

Urodził się Huub Rothengatter (25 startów).

Urodził się Jack McGrath (6 startów, 1 pole position, 1 najszybsze okrążenie, 2 podia).

Swoje jedyne zwycięstwo w F1 odnosi Innes Ireland, stając po raz 4. na podium. W GP USA po raz ostatni w F1 jadą Tony Brooks i Stirling Moss.

Jackie Stewart wygrywa GP USA, zaliczając 22. zwycięstwo w karierze. W F1 debiutuje Jody Scheckter.

Gilles Villeneuve wygrywa swoje domowe Grand Prix Kanady, odnosząc 1. zwycięstwo w karierze w F1. Po raz 3. i ostatni z pole position startuje Jean-Pierre Jarier. 100. start zaliczają Carlos Reutemann i Niki Lauda.

Michael Schumacher wygrywa GP Japonii, odnosząc 43. zwycięstwo w F1. Tym samym zdobywa swój trzeci tytuł mistrzowski, pierwszy z pięciu w barwach Ferrari.

Fernando Alonso wygrywa GP Japonii, odnosząc 15. zwycięstwo w karierze.

Bell publikuje zdjęcia nowego kasku wyścigowego Roberta Kubicy. Polak pisze na swoim profilu, że to „jedynie prezent i podziękowanie” od producenta.

„Jestem w tym sporcie, bo jest on moją pasją. Ale chcę być również konkurencyjny. Brakuje nam środków i testów, a chcemy wszystko robić poprawie. Może mniej rajdów i więcej testów będzie dobrą opcją na przyszły rok. Może pójdziemy do WRC2. Na ten moment budujemy dom bez fundamentów” – mówi Robert Kubica dla Autosportu.

Nico Rosberg mówi, że Robert Kubica jest najszybszym z kandydatów do fotela Williamsa.

Lewis Hamilton wygrywa GP Japonii, odnosząc 61. zwycięstwo w karierze. Po raz 10. na podium staje Max Verstappen.

„Może być tak, że ktoś za chwilę przyjdzie i zmieni politykę. My na razie prowadzimy rozmowy, bardzo intensywne i konkretne. Mamy wspólnie z Robertem plan, jesteśmy przygotowani na wiele możliwości. Jest wiele rozwiązań w tym zakresie, prowadzimy zaawansowane rozmowy i myślę, że będziecie państwo zadowoleni” – mówi o przyszłości Roberta Kubicy prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek w rozmowie z Pulsem Biznesu.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Emilii - Romanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Hockenheim

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

23-25 października:

godz. 12:00 – Pierwszy trening
godz. 16:00 – Drugi trening
godz. 12:00 – Trzeci trening
godz. 15:00 – Kwalifikacje
godz. 14:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:40 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:25 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

  • Dane wyścigu
  • Podsumowanie
  • Oceny mediów
  • Stenogramy
  • Oglądalność
  • Wypowiedzi zawodników
  • Galeria
  • Wyniki
  • Vlog

Popularne tagi