KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Sirotkin: Nie można oczekiwać feedbacku od Kubicy

Sergey Sirotkin Williams Martini Racing F1 Formuła 1 Robert Kubica

Sergey Sirotkin uważa, że Robertowi Kubicy brakuje jazdy bolidem by móc oczekiwać od niego feedbacku dotyczącego samochodu Williamsa. Rosjanin ceni sobie jednak rady doświadczonego Polaka. W wywiadzie udzielonym portalowi f1news.ru przyznaje on, że na rozwiązanie problemów Williamsa i regularną walkę o punkty potrzeba ponad trzech miesięcy.

Sirotkin został zapytany o to, czy doświadczenie Roberta Kubicy pomaga zespołowi przezwyciężyć problemy, które powstały.

„Robert nie jechał jeszcze samochodem więc nie może dać żadnego feedbacku. Oczywiście, z racji swojego doświadczenia, rozumie sytuację i jest zainteresowany rozwiązaniem problemów. Robert dzieli się swoimi przemyśleniami, których zawsze warto posłuchać i wziąć je pod uwagę. Nie jechał jednak samochodem więc nie jest fizycznie możliwe by czekać na feedback od niego. Nie ma tu nic więcej do dodania”.

Pytany o to, ile jeszcze Williamsowi może zająć dojście do formy, która pozwoli na regularną walkę o punkty, Sirotkin odpowiedział: „piętnaście tygodni”. Jedocześnie Rosjanin mówi, że nie czuje dodatkowej presji w związku z brakiem dobrych rezultatów w pierwszych wyścigach.

„Wszyscy oczywiście chcieliśmy zdobyć punkty i pokazać konkurencyjny poziom, ale to się nie stało. Nie mam najłatwiejszej sytuacji i nie podoba mi się ta sytuacja, ale jednocześnie widzimy, że potrafimy na nią reagować i integruje nas ona” – mówi Sergey Sirotkin.

Rosjanin deklaruje, że nie ma żadnego problemu z motywacją, jest nawet bardziej umotywowany staraniami całej ekipy i cieszy się, że w końcu udaje się robić postępy. Zapytany, czy nie boi się, że słabsze rezultaty z początku jego kariery w Formule 1 nie wpłyną negatywnie na propozycje dla niego w przyszłości, odpowiedział:

„Każdy, kto rozumie motorsport wie wszystko doskonale, widzi to i rozumie. Sposób, w jaki przezwyciężam trudną sytuację to kolejna okazja do pokazania siebie, mojego profesjonalizmu i charakteru. Nie jest to łatwe, ale to kolejne wyzwanie i jestem na nie gotów” – stwierdził Rosjanin.

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi