KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Sirotkin narzeka na brak pierwszego treningu, Stroll i Lowe na auto

Williams Martini Racing F1 Barcelona

Williams podsumował dzisiejszy trening oraz kwalifikacje, w gorzkich słowach przyznając, że auto jest w Barcelonie najgorszym w stawce. Wszyscy liczą na poprawę, jednak realistycznie zdają sobie sprawę z tego, że niewiele da się zrobić w krótkim czasie. Sergey Sirotkin żałował, że nie mógł uczestniczyć w pierwszym treningu, ale mówi, że nie chce być zbyt pesymistycznie nastawiony. Na spotkaniu z mediami Paddy Lowe znów chwalił natomiast Roberta Kubicę.

Po wczorajszych treningach Paddy Lowe był bardzo krytyczny w stosunku do swojego auta. Dziś jego nastrój nie był lepszy.

„Nie spodziewaliśmy się, że będziemy dziś mocni po naszej wczorajszej dyspozycji, ale uczyniliśmy pewien postęp w ciągu nocy, nawet jeśli nie widać go w wynikach kwalifikacji. Nasi kierowcy wykonali świetną pracę z materiałem, który mieli dziś. Niestety Lance stracił panowanie nad autem i spowodował pewne uszkodzenia, które musimy teraz naprawić. Nie wykonaliśmy wystarczająco dobrej pracy i musimy wrócić na lepsze pozycje. Pracujemy bardzo ciężko w fabryce z problemami, które rozumiemy, ale to musi się jeszcze przełożyć na osiągi na torze. Jest wiele w naszych poprawkach, ale nie oznaczają one jeszcze rozwiązania naszych fundamentalnych problemów”.

Po dzisiejszych kwalifikacjach odbyło się również spotkanie z mediami, na którym Paddy Lowe bardzo chwalił wczorajszą pracę Roberta Kubicy.

Sergey Sirotkin uzyskał dziś w kwalifikacjach lepszy czas od swojego kolegi z zespołu, zajmując 18. miejsce. Zostanie jednak przesunięty o 3 pozycje na starcie do jutrzejszego wyścigu za kolizję z Sergio Perezem podczas Grand Prix Azerbejdżanu i prawdopodobnie wystartuje z ostatniego miejsca.

„To był trudny weekend. Wiemy, że nie jest to dla nas dobry tor i nie ukrywa on naszych słabości, ale jest zdecydowanie trudniej niż się spodziewaliśmy. Fakt, że opuściłem pierwszy trening sprawił, że było jeszcze trudniej, a kara trzech pozycji nie ułatwia sprawy, ale nie zrobi nam dużej różnicy. Dobrze pracowaliśmy by odzyskać formę od Grand Prix Bahrajnu i jest pewien postęp. Dziś nie był nasz dzień, nie nasz weekend, ale nie chcę być zbyt negatywnie nastawiony. Nie chcę łamać pozytywnego trendu w zespole z powodu jednego weekendu. Jest ciężko, ale cóż możemy zrobić. Wierzcie mi, wszyscy pracują i mają maksymalną presję. Jest jak jest, chcemy naciskać by poprawić rzeczy” – powiedział Sergey Sirotkin.


Lance Stroll był dziś ostatni, a Q1 zakończył w żwirowej pułapce.

„Byłem na znacznie lepszym okrążeniu, ale straciłem je tuż przed końcem. Nie zamierzam się jednak zadręczać bo to pokazuje, gdzie jesteśmy dziś. Byłem na niezłym kółku, ale nie dałoby ono wyjścia z Q1, ale byliśmy tego świadomi przez cały weekend. Widzieliśmy poprawę w Baku, ale w ten weekend znów jesteśmy na końcu. Mam nadzieję, że poprawimy się prędzej niż później. Ten tor z pewnością nie pasuje naszemu autu”.

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Sao Paulo

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi