KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Rowlinson: Jeżeli Kubica nadal będzie się tak spisywał, to fakty przemówią same za siebie

Robert Kubica F1 Williams Barcelona 2018

Anthony Rowlinson po raz kolejny podkreślił, że Robert Kubica zasługuje na powrót do Formuły 1. Dziennikarz, który był jedynym przedstawicielem mediów podczas pierwszych ubiegłorocznych testów Roberta Kubicy w aucie F1, chwali występ Roberta w Barcelonie i pisze, że Williams potrzebuje większego zaangażowania Polaka.

Artykuł autorstwa Rowlinsona ukazał się gościnnie na portalu jamesallenonf1. Anglik pisze w nim: „Nigdy nie znudzi mi się oglądanie Roberta Kubicy jeżdżącego znów autem Formuły 1. To, że był szybszy niż jego kolega z zespołu podczas pierwszego treningu w Barcelonie nie jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę skalę jego naturalnego talentu, który jest oszałamiający. Historia jego powrotu od roztrzaskanego ciała po prawie śmiertelnym wypadku na początku 2011 roku został dobrze udokumentowany, ale ten fakt nie powinien czynić go mniej zadziwiającym, a jedynie bardziej znanym. Jego powrót do rywalizacji w Formule 1 w roli kierowcy testowego i rezerwowego Williamsa jest największym powrotem w sporcie”.

Dziennikarz m.in. F1Racing podkreśla, że to nie koniec historii Roberta, która nabiera rozpędu.

„I to się nie kończy w tym miejscu. Jego występ w pierwszym treningu w Hiszpanii – pierwszy w treningu wyścigowym od Abu Zabi w 2010 roku – był pierwszym z trzech zaplanowanych na ten sezon. Wziął również udział w testach w Barcelonie i później będzie testował jeszcze raz pod koniec roku w Abu Zabi. Kubica wie, że niemożność regularnej jazdy w Williamsie, tak często, jak robią to kierowcy wyścigowy, zaburza płynność jego formy. Ale od razu dodaje w swoim stylu: „Mógłbym wrócić teraz, jestem gotowy”.

„Jest tylko jeden sposób na sprawdzenie tego oświadczenia. Za obiema kierowcami Williamsa stoją milionerzy więc ich pozycja jest bezpieczna. Problemy aerodynamiczne Williamsa uwidaczniają jeszcze bardziej potrzebę posiadania w zespole kierowcy, który mógłby poprowadzić rozwój bolidu jeszcze szybciej. I to poważny argument za rozszerzeniem roli Kubicy” – pisze Rowlinson.

Rowlinson przytacza wypowiedź Roberta Kubicy, w której Polak mówi, że wie, jaka jest jego wartość i że jeżeli czegoś mu brakuje, to dlatego, że nie jeździ regularnie.

„To nie tylko kwestia umiejętności wykręcenia szybkiego kółka poprzez ukończenie sesji 1,3 sekundy szybciej niż Lance Stroll mimo braku jazdy od marca. To szersza kwestia wartości, jaką może dać Williamsowi w desperackim okresie. Powrót Kubicy do F1 był przez niektórych określany jako nierealistyczny lub jako przyjemna historia dla motorsportowych romantyków. Ale jeżeli nadal będzie prezentował taką formę, jak w Hiszpanii, to twarde fakty przemówią” – kończy Rowlinson.

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi