Lowe chwali Sirotkina, bojowe nastroje w Williamsie

Paddy Lowe Sergey Sirotkin Williams F1 Grand Prix Monako

To były bardzo dobre kwalifikacje w wykonaniu Sergeya Sirotkina, biorąc pod uwagę poprzednie rundy mistrzostw świata Formuły 1. Gdyby nie problemy z zagłówkiem i pech pod koniec sesji, również Lance Stroll byłby w stanie osiągnąć niezły wynik w dzisiejszej czasówce przed Grand Prix Monako. Przeczytajcie, co miał do powiedzenia zespół po niej.

„Przede wszystkim jest bardzo trudno pokonać ten tor bez incydentu, a my mieliśmy dwa całe samochody na końcu każdej z sesji. Niestety, nie były to dobre kwalifikacje dla Lance`a, który miał problem ze swoim zagłówkiem w pierwszym przejeździe, a później przeszkodziły mu żółte flagi podczas finałowej próby. Niestety nie był w stanie wyciągnąć wszystkiego z samochodu i skończył na 18. miejscu. Okrążenia Sergeya w Q1 natomiast były bardzo imponujące i dały nam pewne szanse na wejście do Q3. Niestety, nie udało się. Sergey spisywał się znakomicie tego popołudnia i wyciągnął wszystko co możliwe z samochodu, ale wystarczyło to tylko na 13. miejsce. Ogólnie, myślę, że wszyscy wykonali dobrą pracę. Jesteśmy nieco zawiedzeni, bo były szanse na wyższe miejsca, ale nadal, w porównaniu do poprzednich wyścigów, nasze tempo wygląda mocniej więc będziemy starać się dać z siebie wszystko w jutrszejszym wyścigu i dzięki temu mamy szansę na punkty. Brawa dla zespołu za działanie w tym trudnym Grand Prix” – powiedział Paddy Lowe.

Sergey Sirotkin zajął dziś 13. miejsce, ale w Q1 wykręcił ósmy czas. To jego najlepsze kwalifikacje w tym sezonie.

„To był dobry rezultat kwalifikacyjny dla zespołu. Myślę, że przeszliśmy oczekiwania i cele w treningach i biorąc to pod uwagę, jesteśmy nieco zawiedzeni finiszując za tymi, przed którymi byliśmy w innych sesjach. Musimy być jednak realistami. Teraz maksymalizujemy nasz pakiet i jesteśmy szybsi w trakcie weekendu wyścigowego. Pracujemy bardzo dobrze jako grupa inżynierów. Wykonaliśmy dobrą pracę zarówno na torze, jak i w fabryce. To bardzo miło wrócić tam, gdzie zasługujemy na obecność. Jesteśmy w środku stawki i walczymy z innymi. To dobrze, bo mamy solidną pozycję startową na torze, na którym może zdarzyć się wiele rzeczy. Będziemy próbować!” – zapowiada Sergey Sirotkin.

Lance Stroll miał dziś pecha i nie ze swojej winy nie miał szansy na walkę o wejście do Q1.

„To było okropne, do zapomnienia. Miałem luźny zagłówek w moim pierwszym przejeździe więc nie mogłem obracać głową w prawo lub lewo a potem miałem żółte flagi więc nie miałem sprawiedliwej szansy na pokazanie tego co potrafię. Jutro muszę wyprzedzać” – mówi Lance Stroll.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 października

Urodził się Yves Giraud – Cabantous (13 startów).

Urodził się Huub Rothengatter (25 startów).

Urodził się Jack McGrath (6 startów, 1 pole position, 1 najszybsze okrążenie, 2 podia).

Swoje jedyne zwycięstwo w F1 odnosi Innes Ireland, stając po raz 4. na podium. W GP USA po raz ostatni w F1 jadą Tony Brooks i Stirling Moss.

Jackie Stewart wygrywa GP USA, zaliczając 22. zwycięstwo w karierze. W F1 debiutuje Jody Scheckter.

Gilles Villeneuve wygrywa swoje domowe Grand Prix Kanady, odnosząc 1. zwycięstwo w karierze w F1. Po raz 3. i ostatni z pole position startuje Jean-Pierre Jarier. 100. start zaliczają Carlos Reutemann i Niki Lauda.

Michael Schumacher wygrywa GP Japonii, odnosząc 43. zwycięstwo w F1. Tym samym zdobywa swój trzeci tytuł mistrzowski, pierwszy z pięciu w barwach Ferrari.

Fernando Alonso wygrywa GP Japonii, odnosząc 15. zwycięstwo w karierze.

Bell publikuje zdjęcia nowego kasku wyścigowego Roberta Kubicy. Polak pisze na swoim profilu, że to „jedynie prezent i podziękowanie” od producenta.

„Jestem w tym sporcie, bo jest on moją pasją. Ale chcę być również konkurencyjny. Brakuje nam środków i testów, a chcemy wszystko robić poprawie. Może mniej rajdów i więcej testów będzie dobrą opcją na przyszły rok. Może pójdziemy do WRC2. Na ten moment budujemy dom bez fundamentów” – mówi Robert Kubica dla Autosportu.

Nico Rosberg mówi, że Robert Kubica jest najszybszym z kandydatów do fotela Williamsa.

Lewis Hamilton wygrywa GP Japonii, odnosząc 61. zwycięstwo w karierze. Po raz 10. na podium staje Max Verstappen.

„Może być tak, że ktoś za chwilę przyjdzie i zmieni politykę. My na razie prowadzimy rozmowy, bardzo intensywne i konkretne. Mamy wspólnie z Robertem plan, jesteśmy przygotowani na wiele możliwości. Jest wiele rozwiązań w tym zakresie, prowadzimy zaawansowane rozmowy i myślę, że będziecie państwo zadowoleni” – mówi o przyszłości Roberta Kubicy prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek w rozmowie z Pulsem Biznesu.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Emilii - Romanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Hockenheim

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

23-25 października:

godz. 12:00 – Pierwszy trening
godz. 16:00 – Drugi trening
godz. 12:00 – Trzeci trening
godz. 15:00 – Kwalifikacje
godz. 14:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:40 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:25 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

  • Dane wyścigu
  • Podsumowanie
  • Oceny mediów
  • Stenogramy
  • Oglądalność
  • Wypowiedzi zawodników
  • Galeria
  • Wyniki
  • Vlog

Popularne tagi