Hartley zaskoczony, Claire protestuje, spekulacje o Kubicy i przejęcie Eleven – piątkowy przegląd prasy

W piątek na ulicznym torze w Monte Carlo nie będzie działo się wiele, ale w prasie jest o czym czytać. Brendon Hartley jest zaskoczony plotkami dotyczącymi jego odejścia z Toro Rosso, hiszpańscy i amerykańscy dziennikarze wróżą różną przyszłość Roberta Kubicy, a Claire Williams odpiera krytykę jej zespołu. Przeczytajcie przegląd prasy w przerwie wyścigowych emocji z Grand Prix Monako.

Hartley zaskoczony

Brendon Hartley, kierowca Toro Rosso, powiedział w Monte Carlo, że jest zaskoczony plotkami o tym, że wyścig w Księstwie może być jego ostatnim w tej ekipie.

„Byłem zaskoczony słysząc takie plotki, bo mam ważny kontrakt z zespołem. Czuję się coraz pewniej w aucie i choć Formuła 1 szybko idzie naprzód, a oceniających jest coraz więcej, to nadal ja pozostaję dla siebie największym krytykiem. Przyznaję, że miałem dwa niezupełnie czyste weekendy i zdobyłem swój pierwszy punkt w Azerbejdżanie. Do tego byłem lepszy od partnera z zespołu w trzech pierwszych sesjach kwalifikacyjnych tego sezonu. Nie wiem, jakie strony pisały o tych rzeczach, ale jestem graczem zespołowym i bardzo ciężko pracuję poza torem. Mam potencjał do osiągania sukcesów i wiem, że mój czas nadejdzie. Sam mam ogormną motywację do działania.

Marko dementuje

Helut Marko również odniósł się do plotek dotyczących Hartleya i w rozmowie z dziennikarzami powiedział, że „zwolnienie Hartleya nie jest w tym momencie zamiarem Red Bulla.

Eleven z Polsatem

Telewizja Polsat kupiła 50 procent plus jeden udział w polskiej spółce Eleven Sports Network za 38 mln euro. To informacja, która pojawiła się wczoraj.

– Jesteśmy bardzo dumni z tego, co nam się udało osiągnąć podczas tych trzech lat obecności na rynku polskim i co jest zasługą fantastycznego polskiego zespołu. Potwierdzeniem naszego sukcesu jest umowa z Telewizją Polsat, która doceniła nasze wyniki operacyjne i finansowe oraz dostrzegła nasz potencjał dalszego dynamicznego rozwoju. Porozumienie z Telewizją Polsat otwiera przed nami nowe, niezwykle interesujące możliwości. Wspólnie chcemy odgrywać ważną rolę na polskim rynku telewizyjnych kanałów sportowych – portal mówi Marc Watson z Eleven Sports Network.

Nie ma żadnych przesłanek by sądzić, że dojdzie do dużych zmian w ramówce, szczególnie dotyczących Formuły 1. Totalny brak jest podstaw by sądzić, że transmisje zostaną przeniesione w tym sezonie do Polsatu i zmieni się skład dziennikarzy obsługujących transmisje z F1. Sytuacja może zmienić się jeżeli Robert Kubica wróci do Formuły 1.

Dziennikarze o Kubicy

W ostatnich dniach nieco więcej zaczęło mówić się o Robercie Kubicy w kontekście transferu do któregoś z zespołów Formuły 1. W to, że Polak może zastąpić Brendona Hartleya w Toro Rosso nie wierzy Raimon Duran, który mówi, że zastępowanie nowozelandczyka Kubicą nie ma sensu, gdyż Polak nie jeździł praktycznie w autach nowej generacji, a Hartley ma już niezłe doświadczenie w autach ery hybrydowej.

Innego zdania jest Joe Brown, redaktor naczelny „Popular Science”, który wierzy, że w przyszłym sezonie Robert Kubica może wrócić do Formuły 1, gdyż jest jednym z lepszych kierowców w F1. Uważa on, że przez to, że Formuła 1 stała się bardzo drogim sportem, niektóre zespoły muszą wystawiać pay driverów, a tak świetni kierowcy jak Kubica muszą czekać na swoją szansę.

Ani jeden ani drugi dziennikarz nie są jednak znanymi ekspertami F1 i nie można do ich wypowiedzi przywiązywać zbyt dużej wagi.

Williams protestuje

Claire Williams uważa, że stwierdzenia, iż Williams jest na równi pochyłej i zmierza ku upadkowi, nie są uzasadnione.

„Nie jesteśmy w miejscu, w którym chcemy się znajdować, ale czasem trzeba doświadczyć takich trudności by obrać nowy kierunek i pójść do przodu i właśnie to robimy. Potrzebujemy przede wszystkim cierpliwości i chcemy o nią prosić – powiedziała Williams, która po raz kolejny powiedziała, że nie jest zaniepokojona perspektywą poszukiwania nowych sponsorów po sezonie 2018 i odejściu Martini.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 października

Urodził się Yves Giraud – Cabantous (13 startów).

Urodził się Huub Rothengatter (25 startów).

Urodził się Jack McGrath (6 startów, 1 pole position, 1 najszybsze okrążenie, 2 podia).

Swoje jedyne zwycięstwo w F1 odnosi Innes Ireland, stając po raz 4. na podium. W GP USA po raz ostatni w F1 jadą Tony Brooks i Stirling Moss.

Jackie Stewart wygrywa GP USA, zaliczając 22. zwycięstwo w karierze. W F1 debiutuje Jody Scheckter.

Gilles Villeneuve wygrywa swoje domowe Grand Prix Kanady, odnosząc 1. zwycięstwo w karierze w F1. Po raz 3. i ostatni z pole position startuje Jean-Pierre Jarier. 100. start zaliczają Carlos Reutemann i Niki Lauda.

Michael Schumacher wygrywa GP Japonii, odnosząc 43. zwycięstwo w F1. Tym samym zdobywa swój trzeci tytuł mistrzowski, pierwszy z pięciu w barwach Ferrari.

Fernando Alonso wygrywa GP Japonii, odnosząc 15. zwycięstwo w karierze.

Bell publikuje zdjęcia nowego kasku wyścigowego Roberta Kubicy. Polak pisze na swoim profilu, że to „jedynie prezent i podziękowanie” od producenta.

„Jestem w tym sporcie, bo jest on moją pasją. Ale chcę być również konkurencyjny. Brakuje nam środków i testów, a chcemy wszystko robić poprawie. Może mniej rajdów i więcej testów będzie dobrą opcją na przyszły rok. Może pójdziemy do WRC2. Na ten moment budujemy dom bez fundamentów” – mówi Robert Kubica dla Autosportu.

Nico Rosberg mówi, że Robert Kubica jest najszybszym z kandydatów do fotela Williamsa.

Lewis Hamilton wygrywa GP Japonii, odnosząc 61. zwycięstwo w karierze. Po raz 10. na podium staje Max Verstappen.

„Może być tak, że ktoś za chwilę przyjdzie i zmieni politykę. My na razie prowadzimy rozmowy, bardzo intensywne i konkretne. Mamy wspólnie z Robertem plan, jesteśmy przygotowani na wiele możliwości. Jest wiele rozwiązań w tym zakresie, prowadzimy zaawansowane rozmowy i myślę, że będziecie państwo zadowoleni” – mówi o przyszłości Roberta Kubicy prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek w rozmowie z Pulsem Biznesu.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Emilii - Romanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Hockenheim

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

23-25 października:

godz. 12:00 – Pierwszy trening
godz. 16:00 – Drugi trening
godz. 12:00 – Trzeci trening
godz. 15:00 – Kwalifikacje
godz. 14:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:40 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:25 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

  • Dane wyścigu
  • Podsumowanie
  • Oceny mediów
  • Stenogramy
  • Oglądalność
  • Wypowiedzi zawodników
  • Galeria
  • Wyniki
  • Vlog

Popularne tagi