KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Sirotkin cieszy się z kroku naprzód, Lowe i Stroll wręcz przeciwnie

Sergey Sirotkin Williams F1 Bahrain 2018

18. i 20. miejsca w kwalifikacjach do Grand Prix Bahrajnu nie można uznać za nawet przyzwoity wynik dla zespołu Williamsa. Kierowcy nie są zadowoleni z wyników, ale Sergey Sirotkin uważa, że ekipa idzie w dobrym kierunku. Przeczytajcie wypowiedzi ekipy po dzisiejszych sesjach.

Paddy Lowe dość krótko, ale dosadnie podsumował dzisiejszy występ swojego zespołu.

„To nie są miejsca, z których chcieliśmy zaczynać wyścig, ale nie byliśmy wystarczająco szybcy dziś z wielu powodów. Niektóre z nich rozumiemy, innych jednak nie. Musimy wykonać pewną pracę. Wyścig będzie trudny z tych pozycji startowych, ale jak zawsze będziemy robić wszystko jako zespół by spróbować osiągnąć jak najwięcej jutro”.

Sergey Sirotkin był dość optymistycznie nastawiony do pracy, jaką wykonał zespół w Bahrajnie. Rosjanin wykręcił dziś 18. czas.

„Myślę, że mogliśmy liczyć na nieco więcej. Pierwsze moje okrążenie było naprawdę dobre. Nie sądzę, żebyśmy mogli wycisnąć cokolwiek więcej. Drugie kółko na drugim komplecie opon było zniekształcone przez zamieszanie na okrążeniu wyjazdowym, na którym musiałem walczyć o pozycję z trzema innymi samochodami. Był naprawdę duży bałagan. Zacząłem kółko tuż za Sauberem i od razu wiedziałem, że opony i hamulce nie działają tak, jak trzeba. Niemal zdołałem poprawić mój poprzedni czas, co pokazuje, że mogłem pojechać trzy czy cztery dziesiate sekundy szybciej, ale nie wiem, czy dałoby to nam duży awans. Myślę, że w porównaniu z Melbourne wykonaliśmy lepszą pracę – zmaksymalizowaliśmy formę samochodu. Idziemy do przodu w tym aspekcie, ale będzie nam czegoś brakować. Jestem zadowolony, gdyż robimy krok w dobrym kierunku i nie popełniamy tych samych błędów jak w Melbourne. Nie widać tego w rezultatach, ale na pewno działamy lepiej i osobiście jestem z tego zadowolony”.

Lance Stroll rozpocznie jutrzejszy wyścig z ostatniej pozycji startowej. Był on bardzo rozczarowany po dzisiejszych kwalifikacjach.

„To był naprawdę ciężki weekend. Dla zespołu to rozczarowanie, że oba samochody odpadły w Q1. Wiele rzeczy poszło źle. Nie mamy dobrego balansu, przyczepność jest niewystarczająca i potrzebujemy większej prędkości. W ubiegłym roku w kwalifikacjach moje okrążenie było cztery dziesiąte lepsze niż dziś. W wyścigu mam nadzieję, że będziemy mogli się przesuwać, ale nie mieliśmy dziś pakietu by rywalizować na takim poziomie, na jakim chcieliśmy”.

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Belgii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 26 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 27 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 28 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi