KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Podcast powrotroberta.pl – Odcinek 12 – Po konferencji, przed Grand Prix Bahrajnu [Aktualizacja 4 – Rozmowa z Robertem]

Wrażenia z niedawnej konferencji prasowej Roberta Kubicy i Grupy Lotos, komentarz dotyczący rezygnacji ze startów w WEC oraz zapowiedź Grand Prix Bahrajnu, w którym wszyscy wszystkim będą starali się coś udowodnić. To wszystko znajdziecie w najnowszym odcinku podcastu powrotroberta.pl – serdecznie zapraszam do oglądania!

Aktualizacja

Dziś o 22:45 ElevenF1 w Eleven Sports 1, a w nim m.in. wywiad z Robertem Kubicą!

blank

 

Aktualizacja 2

Robert już po przebieżce po torze 🙂

blank

 

Aktualizacja 3

Przebieżka po torze:

 

Aktualizacja 4

Robert Kubica udzielił w Bahrajnie obszernego wywiadu stacji Eleven Sports:

„Forma jest dobra, energii też nie brakuje. Przepracowaliśmy sporo by rozwiązać kilka problemów i znaleźć kilka rozwiązań. Będzie pare nowych wyzwań ze względu na wyższe temperatury. Sytuacja nie jest łatwa, ale wszyscy będziemy pracowali by parę rzeczy poprawić i już powinno być lepiej niż w Australii. Ocenienie naszych szans to bardzo trudne zadanie bo warunki są tu zupełnie inne.

Ja nie buduję bolidu ale, staraliśmy się poprawić pewne rzeczy. Miałem 3 sesje w symulatorze w ostatnich 10 dniach, gdzie pracowaliśmy jednak nad długoterminowymi analizami bo w przypadku niektórych zmian potrzeba czasu by je wprowadzić.

Nie przepadam za tym torem, ale mam z nim miłe wsponienia. Jest tu przyjemnie, a sam tor stał się bardziej widowiskowy, kiedy wyścig stał się nocnym wyścigiem. Warunki mogą być bardzo zmienne, dużo zależeć będzie od wiatru.

Tylko 2. trening odbywa się w porze kwalifikacji i wyścigu, różnica temperatur między dniem i nocą to nawet 15 stopni a to sprawia, że zmienia się zachowanie bolidu” – mówił Robert Kubica.

blank

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Arabii Saudyjskiej

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Barcelony - ELMS

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Popularne tagi