KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Mieszane odczucia w Williamsie

Zazwyczaj to drugi trening jest lepszy dla ekip, ale w przypadku Williamsa było dziś inaczej. Kierowcy są zadowoleni z pierwszego treningu, ale drugi nie poszedł po ich myśli. Przeczytajcie wypowiedzi zespołu po piątkowych przygotowaniach do Grand Prix Azerbejdżanu. Podsumowujemy również to, co działo się dziś u Roberta Kubicy.

Wyniki treningów

Pierwszy trening:

Drugi trening:

Wypowiedzi Williamsa

„Wszystko, co sobie na dziś założyliśmy, osiągnęliśmy. Wygląda na to, że będzie normalna bliska rywalizacja więc będziemy pracować dziś wieczorem bardzo ciężko by wszystkie dane, które zebraliśmy zrozumieć i znaleźć kilka dodatkowych dziesiątych sekundy, które mogą zrobić wielką różnicę w kolejności kwalifikacji. Musimy również pamiętać, że potrzebujemy dobrego auta do wyścigu, gdyż jest tu relatywnie łatwo wyprzedzać więc tempo jest bardzo ważne” – powiedział po treningach Paddy Lowe.

Lance Stroll w pierwszym treningu zajął 11. miejsce, tracąc 2,3 sekundy do najszybszego, Valtteriego Bottasa. W drugim był 14. ale jego strata wynosiła już „tylko” 1,6 sekundy.

„Mam wspaniałe wspomnienia z Baku i nie będę kłamał, że towarzyszyły mi duże emocje gdy wracałem do padoku. To był podstępny dzień dla wszystkich. Widzieliśmy dużo przyblokowanych kół i żółtych flag. Był również spory ruch, którego jednak oczekiwaliśmy. Nadal jednak był to pozytywny dzień pod wieloma względami. Nadal nie jesteśmy jednak tam, gdzie chcieliśmy być. Jednocześnie widzieliśmy poprawę w pierwszym treningu, a później w drugim było nieco korzej, ale nadal jest znacznie lepiej niż podczas ostatnich wyścigów. Myślę, że nadal jest wiele rezerwy więc zobaczymy jutro co zrobią inni i gdzie jesteśmy w stawce”.

Sergey Sirotkin w pierwszym treningu zajął 8. miejsce, a w drugim był 17. W obu tracił 2,2 do lidera.

„Jest bardzo duży kontrast pomiędzy początkiem, a końcem dnia. FP1 było pozytywne z pracą, którą wykonaliśmy i informacjami, które zebraliśmy. Dobrze było widzieć oba samochody w pierwszej 10-tce więc był to dobry start. Mieliśmy jednak mniej szczęścia w FP2. Byłem nieco ograniczony przez liczbę kompletów opon, które miałem, ponieważ miałem tylko jeden komplet kwalifikacyjny. Nie pomogło mi to w uzyskaniu najlepszego czasu na przejazdach z niską ilością paliwa. Przejazdy z dużym obciążeniem były zakłócone przez ruch. Miałem kilka czystych okrążeń, ale myślę, że nie mamy dobrych osiągów jeżeli chodzi o zużycie opon i przegrzewają się one, przede wszystkim tylne. Szkoda ponieważ zacząłem bardzo dobrze rano, ale druga sesja była jedną z najgorszych więc jestem rozczarowany”.

U Kubicy

Robert był dziś oczywiście w garażu Williamsa i został pokazany przez realizatora w pierwszym treningu. W przerwie między treningami był gościem WilliamsTV razem z Robem Smedley. Pierwsze kilka minut rozmowy było przede wszystkim żartami, wśród których był jeden ciekawy moment, gdy Smedley powiedział, że rok temu był tu w ulubionej restauracji Paddy Lowe`a. Robert dodał wówczas: „rosyjskiej restauracji”.

Był również fragment dotyczący możliwości „holowania” jednego kierowcę przez drugiego w tzw. „slip streamie”. Robert stwierdził, że aby wykorzystać tę zagrywkę, stosowaną m.in. przez kierowców McLarena, potrzebna jest wola obu kierowców, co potwierdził Rob Smedley.

Najciekawsza wypowiedź padła, gdy Robert opuścił już rozmówców. Wówczas Karun Chandhok zapytał o udział Roberta w pierwszym treningu przed Grand Prix Hiszpanii.

„To świetny i profesjonalny kierowca i jestem pewien, że mimo że nie był w bolidzie przez parę miesięcy, to od razu będzie miał tempo i będzie wykonywał swoją pracę. Mamy niesamowicie napięty harmonogram z nim w piątek przed Barceloną i później będzie go kontynuował podczas testu po grand prix. Nasz program naprawczy będzie kontynuowany, a Robert będzie odgrywał w nim bardzo ważną rolę” – powiedział Smedley. Poniżej możecie zobaczyć ten wywiad.

Robert Kubica był dziś również gościem telewizji Sky Sports oraz Channel 4, a na torze w Baku powiewała Mini-Sektorówka.

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Belgii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 26 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 27 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 28 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi