KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Williams podsumowuje testy i chwali kierowców

Williams Paddy Lowe Rob Smedley Barcelona F1 test Kubica

Paddy Lowe jest zadowolony z liczby informacji, jaką udało się zebrać w tym tygodniu mimo zimowej aury w Barcelonie. Williams liczy na owocny drugi dzień testów, a jutro bolid tej ekipy znów pojawi się na torze, tym razem podczas dnia filmowego.

Podsumowanie testów

„To był bardzo trudny tydzień ze względu na pogodę, ale jesteśmy bardzo zadowoleni, że zrobiliśmy maksimum w tych warunkach. Zebraliśmy ogormną porcję danych i wykonaliśmy wiele bezawaryjnych wyjazdów bez jakichkolwiek usterek. Mamy wstępny ogląd osiągów samochodu na okrążeniach, mimo że dopiero ostatnie popołudnie testów było rozsądne pod względem temperatur dla samochodu wyścigowego. Zespół wykonał ogromną pracę, biorąc pod uwagę to, że tydzień temu nie mieliśmy nawet raz odpalonego samochodu. Świetna praca Lance, Sergeya i Roberta sprawiła, że auto przejechało w tak trudnych warunkach bez jakiejkolwiek szkody. Nie możemy doczekać się powrotu w następnym tygodniu i mamy nadzieję na cieplejszą pogodę by testować w bardziej reprezentatywnych warunkach” – powiedział Paddy Lowe po zakończeniu dzisiejszych jazd.

Zadowolony z pierwszych kontaktów z samochodem był Sergey Sirotkin.

„To był całkiem dobry i produktywny tydzień. Oczywiście, nie był on idealny w niektórych aspektach, ale wierzę, że wycisnęliśmy maksimum z tej sytuacji. Miło było poczuć, jak nowe auto zachowuje się na torze w różnych warunkach. Nie mamy jeszcze pełnego obrazu samochodu, ale myślę, że mamy pewne silne punkty, które możemy uczynić jeszcze silniejszymi oraz poprawić słabsze obszary. W następnym tygodniu będzie lepsza pogoda i szansa na wykonanie tego będzie większa. Dziś zebraliśmy najwięcej danych, jak to było możliwe. Miałem pewne oczucia co do auta z całkiem sporą liczbą równych przejazdów po mokrym więc była to rozsądna porcja informacji o samochodzie i samym sobie” – powiedział Sergey Sirotkin.

„Mój dzień był całkiem dobry. Czułem się dobrze w samochodzie, a balans był dobry. Nie jest łatwo rozgrzać opony, zajmuje to trochę czasu, ale w trakcie roku nie powinno być tak zimno. Moje wstępne odczucia są takie, że samochód zachowuje się całkiem dobrze. Mamy wiele pracy do wykonania i wiele do zrozumienia. To nowe auto, nowy balans i wiele się zmieniło. Wykonałem trochę okrążeń tego popołudnia, a to zawsze pozytyw podczas pierwszego testu. W przyszłym tygodniu będzie jeszcze więcej pracy niż zakładaliśmy ze względu na warunki z tego tygodnia. To był ważny sezon zimowy dla wszystkich i oczekiwania są duże w tym roku. Na pewno chcemy zrobić krok naprzów. Wiemy, że konkurencja ze strony innych zespołów będzie zacięta, ale to powinno dać nam więcej motywacji by pokazać, na co nas stać” – dodał Lance Stroll.

Program testów na przyszły tydzień będzie zapewne podobny do tego z obecnego tygodnia. Na potwierdzenie musimy jednak jeszcze poczekać. Jutro Williams przejedzie na torze Circuit Barcelona – Catalunya dzień telewizyjny, jednak nie wiemy, kto zasiądze za kółkiem bolidu. Podczas poprzedniego dnia telewizyjnego, regulaminowe 100 km przysługujące zespołom pokonywał Robert Kubica.

Wyniki

Williams przejechał podczas czterech dni testów 276 okrążeń. Oto zestawienie na poszczególne ekipy:
Toro Rosso 323
Mercedes 310
Ferrari 297
Sauber 283
Williams 276
Renault 273
McLaren 260
Red Bull 206
Haas 187
Force India 166

Zbiorcze wyniki testów prezentują się tak:

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Belgii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 26 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 27 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 28 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi