KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Williams podsumowuje: Były drobne problemy [Aktualizacja – wypowiedzi Kubicy]

Williams Martini Racing F1 testy Barcelona Sergey Sirotkin Lance Stroll

Paddy Lowe przyznał, że rano ekipa Williamsa miała kilka problemów z autem i jego ustawieniami, ale pierwszy dzień drugiej tury przedsezonowych testów w Barcelonie zakończył się udaną próbą dystansu wyścigowego w wykonaniu Lance Strolla. Sergey Sirotkin podkreślał natomiast, że to nie był idealny dzień.

„To świetnie przyjechać tu przy bardziej normalnej pogodzie w drugim dniu testów. Rano jeździł dziś Sergey, a popołudniu Lance. Sergey miał dość powolny start ze względu na mały problem z karoseria, który kosztował nas godzinę, gdyż musieliśmy zmienić części. Sergey miał kilka dłuższych przejazdów, jednak wyższe temperatury sprawiły, że było bardziej wietrznie więc mieliśmy pewne kłopoty z ustawieniem balansu, których nie byliśmy w stanie rozwiązać podczas porannej sesji. Lance przejął auto popołudniu z zadaniem ukończenia dystansu wyścigowego, co się udało, tuż przed końcem sesji. Długi wyjazd Lance dał nam również pierwszy ogląd opon hypersoft. Pod koniec przeprowadziliśmy również testy restartu FIA. Ogólnie jesteśmy zadowoleni, że przejechaliśmy wiele okrążeń dziś, łącznie z naszym pierwszym dystansem wyścigowym w FW41 bez żadnych przeszkód” – powiedział Paddy Lowe, podsumowując dzisiejszy dzień.

Sergey Sirotkin przejechał 42 okrążenia, uzyskując czas 1:21.588 sekundy na miękkich oponach. Dało mu to 9. miejsce w tabeli wyników.

„Dziś było cieplej, ale warunki były podstępne. Wyglądało na ładny dzień, ale nie było tak łatwo pod kątem testowania. Mieliśmy kilka mniejszych problemów z rana więc nie było idealnie, ale na pewno lepiej niż w ubiegłym tygodniu i nadal byłem w stanie nauczyć się czegoś. Mamy również dane, które pomogą nam jutro. Dziś nie było idealnie, ale trudno” – powiedział Sergey Sirotkin.

Pełen wiary i nadziei jest natomiast Lance Stroll, który dziś przejechał 86 kółek, wykręcając czas 1:22.937 na miękkich oponach.

„Dobrze było pokonać trochę kilometrów w samochodzie. Pokonałem pierwszy dystans wyścigowy w tym roku więc to duży pozytyw. Wierzę, że zrobiliśmy krok naprzód w porównaniu z tym, gdzie byliśmy w ubiegłym roku. To moje odczucie, patrząc na przyczepność. Nie wiem, gdzie będziemy w porównaniu z resztą stawki, jednak w porównaniu z ubiegłym rokiem, z pewnością jest trochę lepiej. Póki co potrzebujemy nieco więcej czasu w aucie, symulacji kwalifikacji, wyścigów i wierzę, że będziemy w dobrej pozycji, biorąc pod uwagę nasz program przed Melbourne. Wierzę, że nadal możemy się poprawić w każdym aspekcie. Nadal wielu rzeczy jeszcze nie próbowaliśmy jeżeli chodzi o samochód. W Formule 1 twój samochód ma tak wiele ustawień, że potrzeba dwóch tygodni aby wszystko wydobyć. Wierzę, że są jeszcze małe rzeczy, które możemy zrobić ponownie. Dziś mieliśmy symulację wyścigu więc nie mogę porównać z tym, co robiliśmy w ubiegłym tygodniu przy niskich obiążeniach paliwem. Nadal przed nami sporo nauki, ale po symulacji wyścigu wierzę, że jesteśmy w dobrym miejscu. Oczywiście te warunki nie były idealne, gdyż gładka nawierzchnia w Bacelonie nie daje dużego grainingu oponom, więc jestem pewien, że gdy dotrzemy do Australii, będzie zupełnie inaczej” – powiedział Lance Stroll.

Jutro w aucie Williamsa najpierw pojawi się Lance Stroll, a później Sergey Sirotkin.

Aktualizacja

„Jeżeli zaufamy tylko cyferkom i czasom, to łatwo możemy pójść złą drogą. Trzeba do tego wszytkiego podejść bardzo ostrożnie. Według mnie trzeba skupić się na poznaniu bolidu, a nie gonieniu za czasami, bo jest mnóstwo zmiennych warunków i podczas weekendu wyścigowego dzieje się wiele. Mając zakodowane informacje z testów, łatwiej się potem dostosować warunków” – powiedział Robert Kubica o przygotowaniach do pierwszego wyścigu sezonu.

Polak podkreślił, że „stara się pomagać i robi oraz mówi wszystko tak, jakbym to on miał jeździć”.

fot. Williams Racing

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi