KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Przed sezonem – Podcast Powrotroberta.pl – Odcinek 10 [Aktualizacja 2]

Zapraszam do obejrzenia kolejnego odcinka podcastu bloga. Tym razem krótkie omówienie przedsezonowych testów F1 oraz testów WEC, a także zapowiedź emocji przed nowym sezonem Formuły 1.

Aktualizacja

W rozmowie z Racefans Paddy Lowe potwierdził, że gdyby Lance Stroll lub Sergey Sirotkin nie mogli pojechać w którymś z wyścigów, na pewno zastąpi ich Robert Kubica.

„Facet jest w wadze wyścigowej. Wyobraźcie sobie jego poświęcenie, aby ją utrzymywać. To ciężki żywot. Ale to pokazuje, jaki jest Kubica i jakim zaangażowaniem się wykazuje, realizując rolę, jaką powierzyliśmy mu w Williamsie” – powiedział Lowe.

Portal przytacza również wypowiedzi Roberta Kubicy, które już znamy – o tym, że jego zadaniem jest dodanie pewności siebie podstawowym kierowcom Williamsa przed wyścigami na torach, na których jeszcze nie jeździli lub jeździli mało.

Dziś na portalu Racefans ukaże się dłuższy wywiad z Paddy Lowe. Oczywiście przekażemy Wam najciekawsze fragmenty, o ile będą nowymi wypowiedziami.

Aktualizacja 2

„Mogę powiedzieć, z całkowitym przekonaniem, że wybraliśmy najlepszych kierowców do jazdy naszymi samochodami, którzy byli dostępni dla nas z szerokiej listy ponieważ mieliśmy ostatnie wolne miejsce i nie rywalizowaliśmy z nikim. Było wiele artykułów krytykujących nasz wybór, ale nie wskazywały one kierowcy, którego powinniśmy byli wybrać, co jest dość dziwne” – mówi o wyborze kierowców Williamsa Paddy Lowe w rozmowie z Racefans. Dodaje on również, że wybór ekipy z Grove był „naukowy” i bardzo trudny, ale nie kierowano się względami ekonomicznymi.

„Byłem w wielu zespołach w przeszłości, w których kierowcy byli wybierani na podstawie subiektywnej opinii szefa i to prowadziło do mocno rozczarowujących rezultatów” – dodał Lowe.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Arabii Saudyjskiej

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Barcelony - ELMS

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Popularne tagi