KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Formuła 1 – gdzie ją oglądać w Polsce?

Gdzie oglądać wyścigi Formuły 1 F1 w Polsce Robert Kubica

Już za tydzień będziemy po pierwszym wyścigu Formuły 1 w tym sezonie. Przed startem zmagań kierowców w 2018 roku są jeszcze tacy, którzy nie wiedzą gdzie można oglądać wyścigi Formuły 1 w Polsce. I właśnie dla nich stworzyłem krótki przewodnik po możliwych opcjach.

Jak dobrze wiemy, prawa do transmisji Formuły 1 w Polsce ma Eleven Sports, które niebawem będzie miało cztery kanały – Eleven Sports 1, 2, 3 i 4 (4-ka będzie dostępna u wszystkich 10 kwietnia). Na tych kanałach – przede wszystkim na Eleven Sports 1 oraz Eleven Sports 2, będą transmitowane wyścigi Formuły 1.

Ale warto zauważyć, że nie będą to same wyścigi. Obejrzeć na żywo będziemy mogli wszystkie sesje – a zatem trzy treningi przed każdym Grand Prix, kwalifikacje oraz wyścigi, a do tego przed nimi będziemy mieli godzinne studio. Do tego podczas weekendów wyścigowych w czwartki i piątki o godz. 22:45 będziemy mogli oglądać ElevenF1. Standardowo ten program będzie również nadawany w każdy poniedziałek o 22:45.

Jak zatem zdobyć dostęp do sesji Formuły 1 – zarówno na komputerze, smartfonie lub telewizorze?

Na telewizorze

Wszyscy najważniejsi operatorzy kablowi i satelitarni mają w swojej ofercie pakiety Eleven Sports. Zazwyczaj są to pakiety odrębne, choć niektóre lub wszystkie kanały mogą być dostępne w innych pakietach (sam mam Eleven Sports 2 w „Sport na ostro” w Vectrze).

Wykupienie pełnego pakietu Eleven kosztuje od 10 do 16 złotych. Jak przedstawiają się ceny pakietów w zależności od operatora? Oto jakie ceny znalazłem na stronach operatorów:
– nc+ – 12 zł
– Polsat  – 15 zł
– UPC – 9,9 zł (dekoder Horizon), 15,99 zł (dekoder Mediabox)
– Vectra – 14,9 zł
– Toya – 14,9 zł
– Multimedia – 9,9 zł

Niestety, nie udało mi się ustalić, mimo kontaktu z BOK, ile kosztuje pakiet w Orange.

Oczywiście te ceny są cenami regularnymi i jako stali klienci czy w ramach promocji możecie otrzymywać propozycje niższych cen za pakiety.

Bez operatora

Istnieje również możliwość oglądania Formuły 1 na telewizorze (i nie mówię tu o podłączeniu kabla HDMI i puszczaniu na komputerze). Wystarczy telewizor ze SMART TV (najlepiej Samsung) by móc oglądać Formułę 1.

Pakiet można kupić bezpośrednio na stronie Eleven Sports za 15,9 zł na miesiąc. Kupuje się go, zamawiając subskrypcję i przedłuża nam się ona automatycznie, dopóki jej nie zlikwidujemy. Kupując pakiet bezpośrednio od Eleven, mamy gwarancję dobrej jakości i działania, ale… na ograniczonej liczbie urządzeń. Jak czytamy na stronie Eleven, korzystać możemy z niego „za pomocą telewizorów Samsung Smart TV z systemem operacyjnym Tize”. Zawsze jest jednak możliwość otwarcia strony Eleven przez przeglądarkę, tyle że tu jakość może nieco spaść i jest to możliwe w niewielu urządzeniach.

Na niemal wszystkich najpopularniejszych modelach telewizorów oglądać możemy natomiast Formułę 1 za pomocą aplikacji Player.pl. Będzie to również najbardziej ekonomiczna opcja. Na miesiąc kosztuje ona 15 zł, ale obecnie obowiązuje promocja, dzięki której możemy kupić dostęp do Eleven Sports za 110 zł do końca sezonu F1. Tu jest jednak jedno „ale”. W ubiegłym roku sam wykupiłem na miesiąc ten pakiet by oglądać go na telewizorze (Samsung z 2015 roku, Smart TV). Niestety, mimo bardzo szybkiego internetu (100mb/s) transmisja przez kilka minut zacinała się by później zawiesić się całkowicie. I ta sytuacja powtórzyła się kilka razy – ani razu nie udało mi się obejrzeć sesji. Być może te problemy już nie występują.

Dodajmy, że zarówno pakiety Eleven, jak i player.pl pozwalają na oglądanie programów do odpowiednio 24h i 7 dni po ich zakończeniu, co jest dobrą opcją dla tych, którzy nie będą mogli oglądać wyścigów na żywo.

Dwa powyższe akapity odnoszą się rónież do sytuacji, gdy chcemy oglądać Formułę 1 na urządzeniach mobilnych i komputerach. Wystarczy wówczas pobrać aplikacje na smartfon lub tablet – dostępne są one w Google Play i App Store.

To jednak nie wszystko bowiem wiele telewizji kablowych i satelitarnych posiada własne aplikacje, w których możemy oglądać wybrane programy, w tym również Eleven Sports. Sam korzystam z nc+ Go i sprawdza się świetnie. W sprawie szczegółów musicie kontaktować się ze swoimi operatorami.

Bez F1 TV Pro

Niestety, wbrew przedstawionej mediom w Barcelonie informacji, usługa F1 TV Pro, oferująca m.in. możliwość jazdy z kamerą onboard przez cały wyścig z jednym kierowcą, nie będzie dostępna w Polsce. Jeżeli chcecie przeczytać więcej o samej usłudze, kliknijcie TUTAJ.

Zaproszenie

Ten wpis jest jednocześnie zapowiedzą nowego działu, który pojawi się niebawem na blogu. Jego robocza nazwa to „Kubica w TV”, a będą w nim umieszczane wszystkie programy telewizyjne związane z Robertem Kubicą i Formułą 1. Będą również linki do najciekawszych programów w Internecie, w których mówiło się o Robercie, Williamsie lub Formule 1.

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi