KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Dzień filmowy Williamsa i szansa kolejnych testów [Aktualizacja 3]

Dzień filmowy WIlliams Kubica F1
Od rana trwa dzień filmowy Williamsa na torze Catalunya Barcelona. Biorą w nim udział Lance Stroll, Sergey Sirotkin i Robert Kubica. Pogoda dopisuje i ekipa może skupić się na tworzeniu materiałów dla swoich partnerów i mediów. W lipcu natomiast zespół będzie miał okazję do kolejnych jazd testowych.

Dzień filmowy

Jest to drugi dzień filmowy Williamsa – pierwszy miał miejsce w niedzielę i brał w nim udział tylko Roberta Kubica. Chodziło wtedy przede wszystkim o podstawowe sprawdzenie działania auta. Podczas takiego dnia ekipa może przejechać maksymalnie 100 kilometrów bez dodatkowych urządzeń pomiarowych nowym autem.

Dziś Williams skupia się już przede wszystkim na ujęciach marketingowych – jest specjalny samochód z kamerą na wysięgniku, steadicamy i wiele więcej. Poniżej zobaczycie kilka ujęć z dzisiejszego poranka:

Testy opon

Pirelli podało wczoraj oficjalne daty testów opon z każdym z zespołów. Łącznie Pirelli ma 25 dni na jazdy z zespołami i testowanie z nimi ogumienia. Rozpoczną się one w kwietniu i potrwają do końca października.

Williams będzie jeździł wspólnie z Red Bullem 10 i 11 lipca na torze Silverstone. Nie wiemy, czy w jazdach weźmie udział Robert Kubica, choć zasugerował to wczoraj na Twitterze Mikołaj Sokół.

Aktualizacja

Kolejne materiały z dnia filmowego Williamsa:


Aktualizacja 2

Lotos uruchomił pierwsze działanie marketingowe z Robertem Kubicą.

Aktualizacja 3

Porcja zdjęć z wczorajszego dnia filmowego oraz testów Roberta:

fot. NaskrentF1

fot. NaskrentF1

fot. NaskrentF1

fot. NaskrentF1

fot. NaskrentF1

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi