KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Zmiany godzin rozpoczęcia wyścigów F1 [Aktualizacja]

Zgodnie z zapowiedziami z ubiegłego tygodnia, zmianie uległy godziny rozpoczęcia większości sesji nowego sezonu Formuły 1 – również najbardziej nas interesujących pierwszych piątkowych treningów. Wyścigi będą zaczynać się zawsze 10 minut po pełnej godzinie.

Jeżeli chodzi o europejskie wyścigi, to będą one zaczynać się o godzinie 15:10. Jedynie Grand Prix Francji rozpocznie się później aby uniknąć konfliktu z meczami Mistrzostw Świata w piłce nożnej.

Kwalifikacje zaczynać będą się zazwyczaj o godzinie 15 polskiego czasu.

Zmianie uległy również godziny startów najbardziej nas interesujących sesji – pierwszych treningów, które zaczynać będą się zazwyczaj o godz. 11 polskiego czasu. Pozostałe sesje również zostały przesunięte o godzinę.

Poniżej pełne zestawienie zmian na nadchodzący sezon (godziny według czasów lokalnych)

Przypomnijmy, że wczoraj władze F1 podjęły decyzje o likwidacji tzw. grid girls.

Aktualizacja

Paul di Resta w rozmowie z magazynem Racer skomentował wybór składu Williamsa na 2018 rok.

„To ryzykowna decyzja biorąc pod uwagę doświadczenie kierowców. Oczywiście Lance ma rok jazdy za pasem. Chodzi o to, że Williams ma utrzymać swój dotychczasowy poziom, ale do gry wchodzi McLaren jako kluczowy rywal, a Renault w klasyfikacji konstruktorów powinno być w stanie pokonać takie zespoły jak Williams. Oczywiście, lata lecą, a ich przewaga związana z silnikami Mercedesa zmniejsza się. Ale za decyzjami stoi znacznie więcej niż to, co wychodzi na jaw i zarząd spotkał się i podjął wybór najlepszy, jaki mieli na stole, ze wszystkimi powodami, które za nim stały” – powiedział di Resta.

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi