KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Williams się pospieszył – mamy wypowiedzi przed dzisiejszą prezentacją

Na kilka minut na oficjalnej stronie Williamsa pojawiły się wypowiedzi członków zespołu przed dzisiejszą prezentacją – w tym Roberta Kubicy. Polak nie może doczekać się startu sezonu, choć przyznaje, że nie będzie łatwo patrzeć na to, jak ścigają się inni

Wypowiedzi

Zapewne nieopatrznie Williams opublikował na chwilę na swojej stronie wypowiedzi, które miały ukazać się nieco później. Artykuł został już usunięty, ale mamy wypowiedzi!

„Wracam do Formuły 1 w innej roli niż w 2011 roku, ale wracam na stałe do padoku i już nie mogę się tego doczekać. Będzie interesującym wrócić do miejsc, w których byłem wcześniej, a niektóre z nich przywołują różne emocje z różnych momentów mojego życia. Czasem może być ciężko patrzeć na to, jak ścigają się inni, ale mam w tym roku inne zadania. To będzie trudny sezon z wieloma wyścigami i rzeczami do zrobienia. Muszę dać z siebie wszystko pracując dla zespołu. Niech to się już zacznie!” – powiedział Robert Kubica w oficjalnym komunikacie prasowym Williamsa przed dzisiejszą prezentacją bolidu.

„Jestem zachwycona mogąc prezentować nasze nowe auto z nowym, ekscytującym składem kierowców. Przez wiele miesięcy zespół włożył ogromny wysiłek w budowę FW41 i nie mogę doczekać się momentu aż Lance i Sergey pojawią się w nim na torze pod koniec tego miesiąca. Lance w ubiegłym roku potrafił zaprezentować się znakomicie i zaliczył mocny debiutancki sezon, w którym minimalnie przegrał z Felipe w klasyfikacji. Jego podium było jedynym osiągniętym przez kierowcę spoza trzech czołowych zespołów. Cieszę się również, że mogę powitać Sergeya i Roberta w Williamsie. Obaj pokazali wyjątkową prędkość oraz umiejętności, które bardzo wzmocnią zespół. Sergey zaimponował zespołowi technicznemu i cieszymy się, że możemy dać mu szansę w fotelu wyścigowym. Robert będzie również blisko pracował z zespołem, wykorzystując swoje doświadczenie i rozwijając samochód w trakcie sezonu” – dodaje Claire Williams.

Szef techniczny Williamsa, Paddy Lowe dodał: „Bardzo cieszymy się, mogąc zaprezentować pierwszy raz nowy FW41. To wynik ogromnej pracy zespołowej w różnych aspektach – aerodynamiki, dynamiki, inżynierii wyścigowej i systemów inżynieryjnych. Samochód posiada wiele nowości, z których większość nie jest tak oczywista. Zespół przyjął bardzo odmienny koncept aerodynamiczny, co pozwoliło nam osiągnąć znaczący postęp w sprawowaniu się aerodynamiki. Wszystkie samochody Formuły 1 są pewną ewolucją poprzednich egzemplarzy, jednak FW41 posiada wiele odstępstw od kierunków, którymi podążaliśmy w przeszłości. Naszą filozofią jest nowe podejście do współpracy aerodynamiki i designu by osiągnąć jak najbardziej optymalny rezultat. Aerodynamika, konstrukcja i waga są trzema ważnymi elementami w budowaniu bolidu Formuły 1. Wprowadziliśmy wiele radykalnych zmian do pakietu samochodu by włączyć kolejne unowocześnienia jednostki Mercedesa i to doprowadziło nas do tego, co dziś pokazujemy. Mamy nadzieję, że samochód będzie wyżej w rankingach niż w 2017 roku. Cały zespół techniczny jest również pozytywnie nastawiony na posiadanie dwóch utalentowanych młodych kierowców, łącznie z wkładem Roberta jako naszego kierowcy rozwojowego i rezerwowego” – powiedział Lowe.

„Przed nowym sezonem mamy wiele znaków zapytania, ale to czyni go nawet bardziej ekscytującym. Mam już sezon doświadczenia za pasem i nie mogę doczekać się powrotu na tor. Czekam na poznanie możliwości nowego bolidu. Dopóki nie znajdziemy się na torze, nie będziemy wiedzieć, jak będą radzić sobie rywale, ale jestem podekscytowany i optymistycznie nastawiony do samochodu, który zbudował zespół. Ubiegły rok był dla mnie rokiem nauki i nie mogę doczekać się by zobaczyć, co przyniesie 2018” – mówi Lance Stroll.

„Jestem podekscytowany przed sezonem. Spędziłem wiele czasu w fabryce, praktycznie tam mieszkałem, co było dla mnie wielką motywacją. To była wielka przyjemność móc pracować właściwie z mechanikami i inżynierami. Trenowałem bardzo mocno, regularnie jeździłem w symulatorze, przechodziłem przez różne ustawienia, dopasowałem fotel i odbyłem wiele spotkań i wycieczek po fabryce by poznać wszystkich. To intensywny czas, ale podoba mi się to. Zaczynam być przygotowany do sezonu w najlepszy możliwy sposób” – powiedział Sergey Sirotkin.

Williams potwierdził również, że auto będzie na torze od pierwszego dnia testów, a zatem poniedziałku, 26 lutego i ma jeździć przez wszystkie dni.

Prezentacja

Dziś o godzinie 19 lokalnego czasu w Londynie odbędzie się dość zamknięta uroczystość prezentacji kierowców i auta na 2018 rok. Weźmie w niej udział Robert Kubica. Z tego co wiemy, prezentacja nie będzie nigdzie nadawana na żywo i raczej nie można spodziewać się wielu relacji z niej. Zaprezentowani zostaną zarówno kierowcy, jak i nowi partnerzy Williams Martini Racing.
Poniżej znajdziecie relację live z tej prezentacji.

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi