KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Sirotkin: Moje relacje z Robertem są normalne [Aktualizacja 2]

Sergey Sirotkin Robert Kubica Williams 2018

Sergey Sirotkin zapewnia w wywiadach dla rosyjskiej i niemieckiej prasy, że jego relacje z Robertem Kubicą są absolutnie poprawne i każdy jest po to, by robić swoje. Rosjanin zdaje sobie sprawę z tego, że jego angaż w Williamsie powstrzymał przed spełnieniem piękną historię Roberta.


„Wielokrotnie myśleliśy o historii powrotu Roberta Kubicy do Formuły 1. Dla niektórych to, że nie dostał fotela w Williamsie może być bolesne, dla innych dnie. Rozumiem jego sytuację i bardzo go szanuję, bo osiągnął w swojej karierze bardzo dużo. Nie jesteśmy tu jednak po to, by zachowywać się jak grzeczni chłopcy” – mówi Rosjanin.

Podczas prezentacji Williamsa Kubica i Sirotkin rozmawiali ze sobą i Rosjanin podkreśla, że nie ma między nim a Polakiem żadnych spięć.

„Każdy z nas walczy o swoje i Robert to rozumie. Nie ma z tym żadnego problemu. Jestem pewien, że nasza współpraca da efekty. Jest doświadczonym kierowcą, z wieloma sukcesami” – dodał Sirotkin.

Źródło: motorsport-total

Aktualizacja

Williams opublikował film z prezentacji swojego auta z wypowiedziami tych, którzy wygrali na nią zaproszenia. Wśród nich byli również Polacy.

Aktualizacja 2

Niebawem w La Gazzetta Dello Sport wywiad z Robertem Kubicą, opatrzony znakomitym zdjęciem oraz cytatem „Musiałem nauczyć się żyć na nowo”. Tytuł to „odrodzenie Kubicy”.

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Sao Paulo

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi