KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Rowland „młodym kierowcą” Williamsa, dostanie jazdy

Oliver Rowland Williams young driver 2018

Zaskakujące, jak mocno splatają się w ostatnich miesiącach losy Roberta Kubicy, Sergeya Sirotkina i Olivera Rowlanda. Po tym jak Polak razem z tym ostatnim testował auto LMP1, teraz Williams ogłosił, że Rowland zostanie „młodym kierowcą” ekipy. To wymóg związany z testami dla „młodych kierowców”.

„Oliver będzie asystował zespołowi przy pracy w symulatorze w fabryce oraz wystąpi w nowym bolidzie zespołu podczas testów dla młodych kierowców.

Rowland to trzeci zawodnik ubiegłorocznej Formuły 2, a w tym sezonie będzie jeździł w zespole Manora w WEC w klasie LMP1.

„Cieszę się, że zapewniliśmy sobie usługi Olivera, który jest utalentowanym młodym kierowcą. Jeździł na wielu torach Formuły 1, a jego doświadczenie i wiedza dopełnią pracę inżynieryjną zespołu. To kolejne wzmocnienie ekipy” – powiedziała Claire Williams.

„Jestem dumny z dołączenia do Williams Martini Racing jako oficjalny młody kierowca. To fantastyczna okazja dla mnie i będę pracował najciężej jak umiem by pomóc ekipie rozwijać samochód w tym sezonie. Williams to brytyjski zespół z fantastycznym dziedzictwem i historią i zasłużył sobie na miano jednego z najbardziej szanowanych w sporcie. Zawsze było moją ambicją dostać rolę w Formule 1 i jestem podekscytowany, że stanie się to z Williamsem. Zawsze dawali młodym kierowcom szanse na rozwój i teraz moja kolej by wywrzeć dobre wrażenie moim rozwojem. mam nadzieję, że dzięki ciężkiej pracy w symulatorze i testowi, zaimponuję zespołowi. To będzie ekscytujące wyzwanie i chcę pomóc Williamsowi zmniejszyć różnicę do czołówki w 2018 roku” – powiedział natomiast Rowland.

Rowland dotychczas był kierowcą rozwojowym Renault. Jest on o 6 lat starszy od Lance Strolla i 3 lata starszy od Sergeya Sirotkina.

Przypomnijmy, że zgodnie z przepisami, w testach młodych kierowców muszą wystąpić zawodnicy, którzy nie mają doświadczenia w Formule 1 w ostatnich latach i być może stoi za zatrudnieniem Rowlanda w Williamsie.

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Belgii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 26 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 27 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 28 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi