KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

blank

Podcast powrotroberta.pl – Odcinek 8 – Możliwe starty w WEC i prezentacja Williamsa [Aktualizacja – wywiady z Kubicą]

Po długiej przerwie, wracamy do naszego podcastu. Tym razem w nieco innej formie. Miało być wyłącznie o prezentacji, ale nie sposób nie poruszyć również tematu możliwości startów Roberta Kubicy w WEC w kategorii LMP1. Zapraszam do wysłuchania, obejrzenia oraz dyskusji!

Aktualizacja

Lance Stroll cieszy się z obecności Roberta Kubicy jako kierowcy rozwojowego i rezerwowego w Williamsie.

„To świetnie dla nas jako zespołu. Robert ma ogromną porcję doświadczenia w Formule 1 i może nam naprawdę pomóc podążać we właściwym kierunku, łącząc symulator z samochodem. Wierzę w to, że kilka pierwszych treningów w jego wykonaniu może naprawdę pomóc. Fakt, że jeździł tak wieloma wspaniałymi bolidami F1 i rywalizował w dobrych zespołach, może dać nam dobrą wiedzę i zdecydowanie pomóc nam, bo walka w tym roku będzie bardzo zacięta” – powiedział Stroll.

Dziś rozpoczynają się testy Manora, ale nie wiemy czy już dziś jeździł będzie Robert. Jak tylko pojawią się jakieś materiały z jazd, przekażemy je na blogu.

Aktualizacja 2

Testy aut LMP1 na torze Aragon trwają. Autem byKolles jeździ Tom Dillmann (1:18.3), Dallarą zespołu SMP Racing jeżdzi Mikhail Aleshin (1:18.45), którego niebawem zastąpi Vitaly Pietrov. Charlie Robertson w aucie, który ma testować Robert uzyskał 1:24.88.

Nie ma żadnej informacji o tym, że dziś miałby jeździć Robert Kubica.

Aktualizacja 3

Dziś o godzinie 20 w Eleven Sports 1 obejrzeć będzie można relację dziennikarzy stacji z prezentacji Williamsa, okraszoną wywiadem z Robertem Kubicą.

W jutrzejszym Przeglądzie Sportowym będzie można natomiast znaleźć kolejne wypowiedzi Roberta.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Bahrajnu

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

10h Kataru WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Popularne tagi