KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Kubica: „Zdecydował fotofinisz”

Stacja Eleven Sports opublikowała bardzo ciekawe wypowiedzi Roberta Kubicy z prezentacji Williamsa z minionego tygodnia. Polak przyznał, że był niezwykle blisko podpisania kontraktu z Williamsem, ale w ostatniej chwili nie udało się to. Polak opowiedział również o swojej pracy w Williamsie. Jutro będzie testował z Manorem w LMP1.

„Sytuacja potoczyła się inaczej, ale to nie oznacza, że jest tragicznie. Dawniej byłem młody i gniewny i wydawało mi się, że wszystko wiem, ale teraz wiem więcej. Czasu będzie mniej niż w 12 lat temu, ale miejsmy nadzieję, że ta rola w Williamsie będzie tylko przystankiem. Osiągnięcie celu czyli start wyścigu jest bliżej niż dalej. Sądzę, że moją pracą, nad którą będę się koncentrował, przeciągnę ten pozytywny trend, który wytworzył się w ostatnich miesiącach.” – powiedział Robert Kubica podczas prezentacji.

Polak przyznał, że najważniejsze będą dla niego testy, a nie piątkowe treningi. Polak pracuje już z zespołem, a niektóre jego wskazówki zostały juz wzięte pod uwagę.

„Jest jedna rzecz, na którą rzecz zwróciłem uwagę jeszcze we wrześniu gdy jeździłem w symulatorze, została już zaprojektowana i myślę, że ona zmieniłaby charakterystykę bolidu” – dodał Robert.

Polak przyznał również, że było bardzo blisko posady kierowcy wyścigowego w Williamsie. Na pytanie Mikołaja Sokoła, czego zabrakło, powiedział:

„To się rozstrzygnęło na fotofiniszu. Niekoniecznie musiało mi czegoś zabraknąć, być może to nie był mój moment, może to miało się tak potoczyć. Zostaje niedosyt, szczególnie gdy wjeżdża się na metę i myśli się, że się wygrało, a tak się nie stało” – zakończył Kubica.

Źródło: Eleven Sports

Testy

Dziś na torze Motorland Aragon testowało kilka ekip. Najlepszy czas wykręciło auto SMP Racing, za którego kierownicą siedzieli Mikhail Aleshin i Matevos Isaakyan (1:17.657). Ekipa, w której testował będzie Robert – Ginette wystawiana przez Manora, uzyskała czas 1:19.276, a za jej kierownicą siedzieli Charlie Robertson i Oliver Rowland.

Jutro jednym z aut ekipy pojadą Robert Kubica i… Paul di Resta!

Nie możemy się spodziewać, że otrzymamy wiele materiałów z tych testów, ale jeżeli tylko coś się pojawi, przekażemy to na blogu. Dziś kibice byli pod torem, jednak nie zostali wpuszczeni, a robienie zdjęć nie było możliwe.

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Belgii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 26 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 27 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 28 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi