KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Kubica: Jestem bliżej niż kiedykolwiek, a wszystko może się szybko zmienić [Aktualizacja – O dodatkowych wyścigach]

Robert Kubica nie chce rozmawiać o przyszłości i skupia się na walce o pełny powrót do Formuły 1. Polak udzielił bardzo szczerego wywiadu stacji ESPN, w którym mówi, ma głęboką satysfakcję z tego, co osiągnął w ostatnich 12 miesiącach.

„Kiedy zbliżasz się do końca, jest wysokie ryzyko, że coś się nie uda. Ale trzeba spojrzeć na szerszy kontekst. Ostatnie 12 miesięcy mojego życia było bardzo pozytywnych. Nikt nie spodziewał się, że będę jeździł samochodem F1, nikt nie sądził, że będę miał tę możliwość” – powiedział Robert.

Oczywiście, jeżeli jesteś tak blisko, zawsze masz nadzieję na happy end. W pewien sposób miałem nadzieję na jazdę, ale najważniejszym wydarzeniem roku było to, że mogę to robić – zarówno w kontekście fizycznym, jak i psychicznym. Cała praca, którą wykonałem w ostatnich latach, kiedy wracałem z bardzo ciężkiego okresu, opłaciła się” – dodał Kubica.

„Jest więc więcej satysfakcji, dogłębnej, niż samego myślenia, że `nie udało mi się`. Cała ta sytuacja ma zdecydowanie więcej pozytywów niż negatywów. Oczywiście, przyznaję, że miałem nadzieję, że dostanę fotel wyścigowy, ale nadal patrzę na to bardziej globalnie, z szerszej perspektywy i nadal widzę to jako pozytywną sytuację”.

„Wszystko może zmienić się bardzo szybko więc dla mnie ważne było otrzymanie szansy na jazdę. Jestem bardzo zadowolony mogąc być częścią zespołu Williamsa i mieć taką rolę, która nie jest standardową rolą trzeciego kierowcy, który jeździ na wyścigi i nic nie robi” – zaznaczył Robert Kubica.

„Ważne było dla mnie dostanie szans do jazdy ponieważ tylko poprzez jeżdżenie być może dostanę możliwość osiągnięcia ostatecznego rezultatu. W życiu nigdy nic nie wiadomo. Ubiegły rok oznaczał dla mnie duży wzrost wiary, że to możliwe. Nie oznacza to, że na pewno wrócę, ale przynajmniej wiem, że warto próbować”.

Kubica nie chce rozmawiać o przyszłości i o tym, co mogłoby być.

„Gdybym cały czas myślał, gdzie mógłbym być, prawdopodobnie nie byłoby mnie tu, gdzie jestem teraz. Trzeba przejść nad tym do porządku dziennego i uczyć się nowej sytuacji, w której zostałem postawiony po wypadku”.

„Myślę, że mogę być dumny z tego, co osiągnąłem, biorąc pod uwagę to, w jakiej byłem sytuacji. Zawsze może być lepiej, ale musimy być szczerzy – było znacznie gorzej i mogło być gorzej. Myślę, że mogę być zadowolony i muszę podziękować wszystkim, którzy pomogli mi osiągnąć to, co osiągnąłem. Oczywiście były wysokie oczekiwania, ale myślę, że jesteśmy bliżej niż kiedykolwiek więc nadal walczę, pracuję i próbuję sprawić się najlepiej jak potrafię” – kończy Kubica.

Źródło: espn.com


Będą gadżety

Williams wypuści serię gadżetów zespołowych z Robertem Kubicą. Polak będzie miał „co najmniej” swoją czapeczkę. Dziękujemy za ustalenie tego bojanpl z naszego forum.


Aktualizacja

Robert Kubica przyznał, że może wystartować w innej serii w tym roku.

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi