KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Duke of Richmond: Mam nadzieję, że Kubica wróci w pełni

fot. autoexpress.co.uk

Organizator Goodwood Festival of Speed, Charles Gordon – Lennox już teraz zaprasza Roberta Kubicę na tegoroczny Goodwood Revival, choć jednocześnie ma nadzieję, że Polak niebawem będzie podstawowym kierowcą zespołu Formuły 1. Bardzo miły artykuł o Kubicy, opisujący pierwsze spotkanie z nim, książę Richmond opublikował na portalu drivetribe.com.

„Jestem wielkim fanem Roberta Kubicy i jak wielu, którzy spotkali tego wyjątkowego człowieka, jestem zachwycony, że Williams będzie korzystał z jego usług jako kierowcy rezerwowego. […] Oczywiście, wszyscy mieliśmy nadzieję, że ten niegdyś niemal niemożliwy powrót do F1 stanie się faktem i Kubica będzie partnerem Lance Strolla. Do pewnego momentu wszystko na to wskazywało, dając świadectwo jego odwagi i determinacji w powrocie po ogromnych obrażeniach. Potem pojawiła się informacja, że Sergey Sirotkin otrzymał fotel kierowcy, przynosząc ze sobą bardzo potrzebne ekipie z Grove wsparcie z Rosji” – pisze Gordon – Lennox.

Wspomina on ubiegłoroczny festiwal Goodwood Festival of Speed, podczas którego kibice mogli pierwszy raz od początku 2011, zobaczyć Roberta w bolidzie F1 na żywo.

„Odpowiedź na jego obecność na festiwalu była niesamowita. Polscy fani gromadzili się wokół samochodu, machali flagami narodowymi i czekali na autografy. Kubica, jak zawsze, znalazł czas dla nich, pozując do selfie w dobrym nastroju i był zadowolony widząc tak wielu swoich rodaków” – wspomina Książe Richmond.

Pierwszy raz spotkał on Roberta podczas jednego z track days w Goodwood.

„Zasugerował on, żebym usiadł obok niego na kilka szybkich okrążeń. Nie wiedziałem jednak, że jemu naprawdę chodzi o szybkie kółka. Od razu zużyliśmy komplet opon, podróżując większość czasu bokiem w BMW z takimi kątami, których na pewno wcześniej nie wynaleziono. Jego entuzjazm do jazdy i cieszenia się nią był prawdziwą przyjemnością. Już w boksach, w samochodzie czuć było zapach opon, a on cieszył się od ucha do ucha” – pisze organizator Goodwood Festival od Speed.

Przytacza on również wypowiedź Roberta: „Bardzo mi się podobało, uwielbiam ten tor, jest bardzo bardzo szybki, fantastyczny”. Wtedy zaprosił on Roberta na festiwal.

„Kto wie, co mógłby osiągnąć, gdyby nie skusił się do wypróbowania samochodu rajdowego, ale z pewnością był przyszłym mistrzem świata. Może jednak nie powinniśmy używać tu czasu przeszłego, skoro znów położy nogi na pedałach bolidu Williamsa w piątki. Robert jasno określił, że jego celem pozostaje powrót do Formuły 1 jako kierowcy. Póki co jednak, zawsze znajdzie się dla niego miejsce na Revival…

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Sao Paulo

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi