KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

„Trzeba spojrzeć na sektory, w niektórych był bardzo szybki” [Aktualizacja 2]

Według Mario Isoli, szefa motorsportu w Pirelli, Robert Kubica nie dostał sprawiedliwej szansy podczas testów z Williamsem i zasługuje na kolejne okazje do jazdy nowym autem F1 by pokazać swój pełny potencjał.

„Wierzę, że podczas testów w Abu Zabi Kubica wykonał dobrą pracę i pokazał to podczas pierwszego dnia, kiedy pokonał prawie dwukrotny dystans wyścigu. Drugiego dnia popołudniu bardziej skupiał się na szybkich przejazdach, ale nie jest to łatwe dla kierowcy, który nie jeździł nowym samochodem Formuły 1 przez długi czas by wrócić na tor i być od razu szybszym od innych” – przyznaje Isola.

Co więcej, uważa on, że oczekiwania wobec Kubicy były za wysokie, ale według niego nie można mówić, że Kubica źle się spisał czy nie był w stanie zrozumieć opon.

„Oczywiście aby w pełni zrozumieć opony i być w stanie wyciągnąć z nich wszystko co najlepsze, potrzeba jest trochę więcej czasu niż trzy czy cztery godziny jednego popołudnia” – dodaje Isola, podkreślając raz jeszcze, że zmiany, jakie nastąpiły w bolidach od 2011 roku są ogromne.

„Są znacznie szybsze, czas był ograniczony, a na torze był ruch. Do tego dochodzi ogromna presja by być jak najszybszym. W takich sytuacjach zdarza się, że nie wszystko idzie w dobrym kierunku” – mówi szef motorsportu w Pirelli.

Isola przyznał, że zna dane, jakimi dysponował Williams po teście i widzi wystarczający potencjał dla powrotu Roberta Kubicy do F1. Polak potrzebowałby jednak więcej czasu w obecnym samochodzie.

„Należy sprawdzić sektory, ponieważ na niektórych okrążeniach był bardzo szybki w niektórych sektorach i może nie był w stanie pokazać tego na całym okrążeniu. Jestem pewien, że gbyby dostał nieco więcej czasu, mógłby wrócić do dawnej formy. Zasługuje na szansę pokazania, co jest w stanie zrobić. Wiem, że włożył wiele trudu i pracy w swoje przygotowania fizyczne by być gotowym do jazdy samochodem. Jest znacznie szczuplejszy, schudł by jeździć i pokazał, że może jechać na dystansie wyścigowym. Szybkość nie jest czymś, o czym musimy teraz z nim dyskutować, bo w przeszłości, że ją ma. Potrzebuje mniejszej presji i szansy pokazania swojego potencjału” – zaznacza Isola.

Na koniec dodaje on jeszcze jedno zdanie: „Nie mówię, że inni kierowcy nie zasługują na miejsce. Mówię tylko o Robercie i jego potencjale. Szkoda, bo to byłaby bardzo dobra historia mieć go znów w F1”.

Źródło: crash.net

Aktualizacja

Francuskie L`equipe informuje, że Robertowi Kubicy zostanie zaproponowana rola kierowcy testowego Williamsa w przyszłym sezonie z opcją jazdy w kilku piątkowych treningach.

Aktualizacja #2

Williams nie komentuje plotek L`Equipe dotyczących roli kierowcy testowego w Williamsie.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Belgii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 26 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 27 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 28 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi