KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Sirotkin: Zapowiada się pozytywny i obiecujący rok

Według nieoficjalnych informacji, jego angaż w Williamsie jest już przesądzony. My nadal czekamy jednak na ogłoszenie Williamsa, a sam zainteresowany z optymizmem patrzy na sezon 2018 i dziękuje tym, którzy umożliwili mu rozwój w minionym roku. Przeczytajcie wywiad portalu f1news.ru z Sergeyem Sirotkinem.

„Okazało się, że ten sezon był nieco dziwny, mówiłem o tym nie raz w trakcie roku. Głównym plusem jest to, że mimo że miałem bardzo małą szansę pokazania się, wykorzystałem ją tak efektywnie, jak się tylko dało i wycisnąłem prawie wszystko co możliwe z punktu widzenia szybkości i doświadczenia. Jeżeli chodzi o negatywne momenty, to po pierwsze należy wymienić brak pracy za kółkiem. Nauczyłem się również czegoś ważnego: przede wszystkim trzeba kochać to, co się robi. Zawsze wiedziałem, że naprawdę kocham ściganie się, pracę za kierownicą i dlatego to robię, ale zdałem sobie sprawę, że jeszcze nigdy nie kochałem tego bardziej. Zawsze, gdy siadam za kierownicą, mam wielką żądzę całym swoim sercem. Myślę, że to wpłynęło zarówno na rezultaty, jak i moje odczucia w tym roku” – podsumował rok Sergey Sirotkin.

Rosjanin przyznał również, że były gorsze momenty w tym roku, a głównym była sytuacja w Renault, gdy po wykonaniu dużej pracy „zespół poszedł w innym kierunku”.

„Biorąc jednak pod uwagę wrażenia towarzyszące mi, gdy odchodziłem, gdy walczyłem o najmniejszy detal, najmniejszy aspekt mojej pracy, to ostatecznie pomogło mi to. Sezon zmienił się w bardzo nietypowy, ale to również było dla mnie korzystne. Zrobiliśmy bardzo, bardzo dużo w tym roku. Ogromną, praktycznie bezcenną rolę odegrał tu program SMP Racing, którego szefem jest Borys Rotenberg, który zawsze wspierał mnie, innych kierowców i fanów. To bardzo, bardzo ważne” – podkreśla Sirotkin, wskazując na finansowy aspekt swojej kariery.

Sergey został również zapytany, w jakim nastroju będzie świętował nowy rok.

„W bardzo, bardzo dobrym! Za nami trudny rok i w najbliższej przyszłości nie spodziewam się nawet chwili odpoczynku, ale niezależnie od tego, jak zmęczony jestem, będę kontynuował pracę i treningi podczas przerwy. Nastrój jest pracowity, a co najważniejsze, ten rok zapowiada się na bardzo pozytywny i obiecujący” – stwierdza Rosjanin.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi