KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Autosport: Kubica rozmawia z Williamsem [Aktualizacja wtorek]

Również według Autosportu Robert Kubica prowadzi rozmowy z Williamsem w sprawie bycia kierowcą rezerwowym ekipy w przyszłym sezonie Formuły 1. Według Lawrence Berretto, teraz dyskusja może skupiać się na kwestii znaczenia Kubicy w roku 2018 i ilości jazdy jaką dostanie.

„Kubica skupiał się wyłącznie na dostaniu miejsca w tym sezonie F1, ale kiedy stało się jasne, że jest to mało prawdopodobne, to jego zespół zmienił taktykę. Rozmowy dotyczące alternatywnych opcji rozpoczęły się, a Kubica dąży do bycia zaangażowanym przez Williamsa w nadchodzącym sezonie. Oznacza to zapewne dyskusję o roli wspomagającej rozwój samochodu z możliwością spędzenia większej ilości czasu za kółkiem” – czytamy w tekście Autosportu.

„Taki ruch ma sens dla obu stron. Williams zyskuje doświadczonego kierowcę i wsparcie niedoświadczonej dwójki kierowców, a Kubica dostanie więcej czasu aby udowodnić, że jest w stanie rywalizować na najwyższym poziomie” – dodaje Berretto.

Przypomnijmy, że Williams odmówił komentarza w sprawie roli kierowcy testowego dla Roberta.

Aktualizacja

„Nie da się wskoczyć do auta Williamsa czy Renault na jednodniowy test i od razu być najszybszym. Jeżeli Kubica nie miał problemów z tempem na długich przejazdach, to byłby w stanie osiągnąć dobre czasy szybkich okrążeń. Ale by to osiągnąć trzeba zaufania i pewności siebie. Kubica niestety przegrał z przelewem bankowym, nie mogąc zgromadzić wymaganego budżetu” – to zdanie Garego Andersona z Motorsport.com.

Aktualizacja 2

Paul di Resta potwierdził, że nie będzie w 2018 roku kierowcą Williamsa (również rezerwowym) i teraz „pora na inne zajęcie”. Szkot wyjawił również, że decyzja Williamsa zostanie ogłoszona w najbliższym czasie.

Aktualizacja wtorek

Fiński Turun Sanomat informuje, że „kontrakt Sergeya Sirotkina” jest gotowy i czeka na podpisanie. Jednocześnie Finowie piszą, że Robert Kubica ma zostać kierowcą rezerwowym Williamsa z opcją jazdy w przedsezonowych testach oraz piątkowych treningach. Oczywiście może być to powielenie pogłosek podanych m.in. przez Autosport, jednak warto zwrócić uwagę, że gazeta ta może mieć dobre dojścia do Miki Salo, który jest w teamie wspierającym Sergeya Sirotkina.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Belgii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 26 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 27 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 28 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi