KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Stroll: Każdy jeździ tu sam, chcę jedynie dobrej relacji

O to, by być jego kolegą z zespołu, bardzo zaciętą walkę toczy lub toczyło bardzo wielu kierowców, w tym Robert Kubica. Lance Stroll powiedział, czego oczekuje od swojego przyszłego kolegi z zespołu, chwaląc jednocześnie zakończoną już współpracę z Felipe Massą.

„Chcę jedynie gracza zespołowego. Koniec końców, to ty prowadzisz swój samochód i chcesz się na nim skupić, ale zawsze dobrze jest mieć dobrą relację z kolegą. Negatywna walka nie jest czymś czego chcesz, ale potrzebny jest ktoś, kto będzie naciskał na ciebie i zmuszał do osiągania limitów. Dzięki temu można stać się lepszym kierowcą. Wszystko zależy od zespołu i ja będę musiał to zaakceptować” – stwierdza Kanadyjczyk.

Stroll mówi, że nie będzie dawał zbyt wielu rad nowemu kierowcy, nawet jeżeli zostanie nim debiutujący w Formule 1 Sergey Sirotkin.

„Myślę, że w jego przypadku będzie chodzić o usadowienie się w zespole. W Formule 1 nikt nie jest od tego, by ci pomagać. Zajmujesz swoje miejsce i każdy wykonuje swoją pracę indywidualnie. Mam nadzieję, że będę miał dobrą relację z moim kolegą z zespolu, ale ja będę wykonywał swoją pracę, a on swoją” – dodaje Kanadyjczyk.

Lance pochwalił również swoją byłą współpracę z Felipe Massą, który dał mu sporo rad oraz udostępnił ustawienia bolidu.

A jeszcze dziś na blogu przedstawimy „Kubicowe kalendarium 2017”, a zatem przegląd najważniejszych wydarzeń tego roku w karierze Roberta Kubicy. Jutro natomiast nasze „Best Of sezonu 2017 w wykonaniu Polaka”.

Źródło: www.racer.com

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Belgii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 26 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 27 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 28 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi