Ogłoszenie dopiero w styczniu, ale co z Kubicą…

Jak informuje Autosport, decyzja Williamsa co do składu na 2018 rok zostanie ogłoszona dopiero w styczniu. Padają jednak słowa, że pod uwagę nie jest brany już Robert Kubica. Czekamy na oficjalną wypowiedź osób z Williamsa lub managementu Roberta Kubicy.

Najważniejszym zdaniem, padającym w tekście Autosportu z naszej perspektywy wydaje się niestety być poniższe:

„W wyniku testu w Abu Zabi, Robert Kubica, który dążył do powrotu do Formuły 1 po raz pierwszy od 2010 roku, został poinformowany, że nie jest już brany pod uwagę”. Pytanie jednak, czy zebranie większego pakietu sponsorskiego, o co może starać się teraz Robert Kubica, sprawi, że Williams zmieni zdanie.

Jak pisze Autosport, w ostatnich dniach skupiano się przede wszystkim na dopracowaniu umowy z Sergeyem Sirotkinem. Opcją zapasową, gdyby rozmowy z Rosjaninem nie przyniosły skutku, ma być Danil Kvyat.

Za chwilę więcej informacji…

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1- 25 lutego

Urodził się Tony Brooks, wicemistrz świata z 1959 roku i 3. zawodnik sezonu 1958. Zaliczył 38 startów w F1, wygrał 6 razy, 3 razy startował z pole position, zaliczył 3 najszybsze okrążenia i 10 razy stanął na podium.

Urodził się Francois Cevert, trzeci zawodnik sezonu 1971. Zaliczył 46 startów, 1 zwycięstwo, 2 najszybsze okrążenia i 13 podiów.

Archiwum