Massa: Kubica podpisał kontrakt po Abu Zabi „potem weszły inne pieniądze” [Aktualizacja]

Wiemy już, że Williams ogłosi swoją decyzję co do składu kierowców na 2018 rok w styczniu. Teraz Felipe Massa w wywiadzie dla grendepremio potwierdził to, co pisały wcześniej brazylijskie media – Robert Kubica miał już podpisane porozumienie z Williamsem, jednak później miliony rosyjskich kandydatów zmieniły sytuację.

Pamiętamy, że 23 listopada Felipe Massa powiedział w jednym z wywiadów, że „chyba wie”, kto go zastąpi, ale nie zdradził nic więcej. Teraz potwierdził, że w tamtej wypowiedzi chodziło mu właśnie o Roberta Kubicę.

Brazylijczyk powiedział, że Kubica był od dłuższego czasu na radaru Williamsa, a podczas Grand Prix Brazylii, Sergey Sirotkin nie był nawet rozważany jako kandydat.

„Zdałem sobie sprawę, że to będzie Kubica dla pieniędzy – tylko dla pieniędzy. Ale może pojawiła się inna kasa” – powiedział Massa.

Według Massy, Polak miał podpisać kontrakt po teście opon w Abu Dhabi. Kłóci się to z artykułem Autosportu, który napisał dziś: „W wyniku testu w Abu Zabi, Robert Kubica, który dążył do powrotu do Formuły 1 po raz pierwszy od 2010 roku, został poinformowany, że nie jest już brany pod uwagę”. Pytanie jednak, czy zebranie większego pakietu sponsorskiego, o co może starać się teraz Robert Kubica, sprawi, że Williams zmieni zdanie.

Jak pisze Autosport, w ostatnich dniach skupiano się przede wszystkim na dopracowaniu umowy z Sergeyem Sirotkinem. Opcją zapasową, gdyby rozmowy z Rosjaninem nie przyniosły skutku, ma być Danil Kvyat.

Aktualizacja

Mamy chyba dowód na nierzetelność brazylijskich mediów. Felipe Massa właśnie zdementował na Twitterze swój wywiad dla Grande Premio, a przynajmniej jego część.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1- 25 lutego

Urodził się Tony Brooks, wicemistrz świata z 1959 roku i 3. zawodnik sezonu 1958. Zaliczył 38 startów w F1, wygrał 6 razy, 3 razy startował z pole position, zaliczył 3 najszybsze okrążenia i 10 razy stanął na podium.

Urodził się Francois Cevert, trzeci zawodnik sezonu 1971. Zaliczył 46 startów, 1 zwycięstwo, 2 najszybsze okrążenia i 13 podiów.

Archiwum