KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Czekając na ogłoszenie: Massa o podejściu Williamsa

Niemal wszyscy wyczekują dziś ogłoszenia decyzji zespołu Williams w sprawie angażu kierowców na 2018 rok. Nigdzie nie zostało jednak oficjalnie potwierdzone, że decyzja zostanie podana, czy nawet podjęta ostatecznie dziś i choć jest to bardzo prawdopodobne, to nie można brać piątku za pewnik. Przesądzone wydaje się być jednak to, co było priorytetem Williamsa, decydującym o wyborze kierowcy.

Massa o Williamsie

Wiemy już na pewno, że w 2018 roku, kierowcą Williamsa nie będzie Felipe Massa. Został on zapytany o to, co będzie czynnikiem decydującym przy wyborze swojego zastępcy.

„Nastawienie zespołu jest finansowe, ale to dotyczyło również Kubicy więc nie zaskakuje mnie to” – powiedział w rozmowie z motorsport.com Brazylijczyk, sugerując, że w przypadku Roberta Kubicy, również dużą rolę odgrywały pieniądze, które miał wnieść do ekipy.

„Nie wiem jednak, co się stanie, nie śledzę teraz zespołu” – dodaje Massa.

Felipe powiedział brutalną prawdę, którą zdaje się potwierdzać przebieg wypadków w ostatnich dniach. Pojawiły się znacznie większe pieniądze niż Roberta (a gdyby trzeba było, pojawiłyby się jeszcze większe) i to Sergey Sirotkin stał się faworytem ekipy z Grove.

Tak, jak pisałem wcześniej, komentować decyzję Williamsa będzie można dopiero po jej ogłoszeniu. Dopóki nie ma pewności, na kogo padł wybór, dopóty nie można o nim dyskutować. Niektórzy mają jeszcze nadzieję, inni czekają już tylko na potwierdzenie Sirotkina. Prawda jest taka, że dopóki nie zostanie to podane do oficjalnej wiadomości, niczego pewnym być nie można.

Kiedy?

W świat poszła plotka, że ogłoszenie składu nastąpi dziś popołudniu. Pomijając fakt, że piątkowe popołudnie nie jest zbyt popularnym terminem na takie ogłoszenia, to trzeba zauważyć, że plotka mogła wziąć się stąd, że dziś ma mieć miejsce spotkanie z pracownikami zespołu. Czy jednak właśnie tam padnie nazwisko nowego zawodnika? Tego nie wiemy, wraz z tym, czy zostanie to podane do wiadomości publicznej. Biorąc pod uwagę to, jak dziwnie wszystko rozgrywa Williams, ogłoszenie może nastąpić równie dobrze dziś, jak i w lutym.

Niektórzy uważają, że im dłużej nie znamy decyzji Williamsa, tym lepiej i tym większe są szanse Roberta Kubicy na angaż. Oczywiście, jest w tym sens. Williams to zespół bardzo asekuracyjny, który zapewne dał kierowcy czas po ewentualnym podpisaniu kontraktu, na przelanie środków czy ich zabezpieczenie.

Oczywiście, im dłużej nie ma ogłoszenia, tym więcej pojawi się domysłów i spekulacji na temat tego, co mogło nie pójść z Sergeyem Sirotkinem. Trudno jednak szukać nadziei w takich wydarzeniach.

My musimy uzbroić się w cierpliwość i szukać wyciszenia. Ważne jest wciąż wspieranie Roberta, tak aby widział, że jesteśmy z nim niezależnie od decyzji.

Marko o decyzji

Na temat decyzji Williamsa wypowiedział się również Helmuth Marko z Red Bulla, który powiedział, że „Sirotkin był szybszy podczas testów i ma 15 mln euro, a tego nie ma Kubica”, dlatego rozumie wybór Williamsa. Jednocześnie skrytykował on ekipę za skład ze zbyt małym doświadczeniem na 2018 rok.

Kubica na „wigilii”

Zespół rajdowy E?Suka miał niedawno spotkanie wigilijne. Nie mogło oczywiście zabraknąć na nim Roberta, który nie raz pomagał Tobii Cavaliniemu w startach, m.in. ostatnio w Memorial Bettega.

fot. Esuka Official – Instagram
Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Belgii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 26 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 27 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 28 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi