KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Chinchero: Williams wybrał Sirotkina, koniec bajki Kubicy [Aktualizacja wtorek #3]

Niestety, wygląda na to, że to Sergey Sirotkin będzie w przyszłym sezonie kierowcą Williamsa w Formule 1. O tym, że teraz faworytem ekipy z Grove stał się młody Rosjanin pisze nie kto inny jak dobry kolega Roberta Kubicy, Roberto Chinchero.

„Ekipa z Grove skupiła się na młodym rosyjskim kierowcy, który ma dołączyć do Lance Strolla w 2018 roku. Stworzą oni najmłodszą parę w F1, liczącą łącznie 41 lat. Sergey został wybrany ze względów ekonomicznych” – pisze Chinchero.

Zdanie Chinchero powstało na podstawie plotek docierających z Williamsa. Włoch pisze, że jest to wynikiem dobrych testów Rosjanina w Abu Zabi, ale przede wszystkim ogromnego wsparcia grupy bankowej SMP (sponsora zespołu WEC, z którym jeździł Sirotkin i trenował Kubica).

„Oficjalne potwierdzenie przyjdzie zapewne w najbliższych dniach” – kontynuuje dziennikarz włoskiego motorsport.com.

„To kończy historię Roberta Kubicy, który czekał bardzo długo na odpowiedź managementu Williamsa, po tym, jak ekipa dawała sygnały, że chce widzieć polskiego kierowcę ponownie w mistrzostwach” – kończy Włoch.

Trzeba zaznaczyć, że nie jest to oficjalna i ostateczna informacja i na taką trzeba czekać. Teraz Williams musi już zareagować dosyć szybko.

Aktualizacja

Jak pisze Autosport, Robert Kubica nie jest już kandydatem do miejsca w Williamsie w sezonie 2018. Według informacji portalu, nie wszystkie szczegóły są jeszcze ustalone z Sergeyem Sirotkinem, ale jeżeli jego opcja nie wypali, to faworytem stanie się Danil Kvyat.

W artykule Autosportu pojawia się kwota 15 mln funtów, jaką miałby wnieść do ekipy Sirotkin.

Aktualizacja wtorek

Portal gpupdate skontaktował się z rzeczniczką Williamsa, która powiedziała, że „zespół nie ma planów na jakiekolwiek ogłoszenie dotyczące naszych kierowców”.

O wczorajsze doniesienia autosportu zapytany został również menadżer Sergeya Sirotkina, Gianpaolo Matteucci. Określił on je jako „plotki” i dodał: „Na pewno Sergey jest mocnym, utalentowanym kandydatem na to miejsce”.

Aktualizacja wtorek 2

Mika Salo, który znajduje się w zespole pomagającym Sergeyowi Sirotkinowi uzyskanie miejsca w Williamsie powiedział, że kwestia obsady na przyszły rok rozstrzyga się pomiędzi Rosjaninem a Robertem Kubicą.

„Decyzja jest blisko, zobaczymy, którego z nich wybierze Williams” – powiedział Salo.

Aktualizacja wtorek 3

Postanowiliśmy usunąć aktualizację dotyczącą grafiki „Game Over na Instagramie”, gdyż budziła zbyt wiele kontrowersji. Nie miała ona trafić do szerszego grona i choć nie znamy jego pełnego kontekstu, nie była raczej optymistyczna. Czekamy na oficjalne wiadomości.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Belgii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 26 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 27 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 28 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi