Chinchero: Kubica nadal faworytem, decyzja w ciągu tygodnia [Aktualizacja sobota]

Roberto Chinchero, włoski dziennikarz, będący dobrze rozeznany w sytuacji Roberta Kubicy, uważa, że Polak nadal jest faworytem do miejsca w Williamsie w 2018 roku. Według niego, decyzja o wyborze kierowcy na przyszły sezon zapadnie w ciągu najbliższego tygodnia, a niespodziewanie w grze pojawił się jeszcze… Felipe Massa.

„To nie są łatwe dni dla Williamsa. […] Każdy z kierowców, który nie ma miejsca rozgrywa swoje karty by zasiąść za kółkiem na starcie sezonu w marcu w Melbourne. Kandydatura Roberta Kubicy nadal jest ważna i nadal jest on faworytem z technicznego punktu widzenia. Test w Abu Zabi potwierdził, że Polak jest w stanie jeździć autami F1 nowej generacji. Długie przejazdy satysfakcjonowały zespół, podczas gdy tempo kwalifikacyjne nie dorównało zamierzonym celom” – pisze Chinchero.

Później niespodziewanie pisze on, że wśród kandydatur Williamsa nadal może być Felipe Massa, który drugi raz w tym roku przeszedł na emeryturę.

„W tym momencie to tylko plotki, ale niczego nie można kategorycznie wykluczyć. To nie będzie łatwy wybór dla Williamsa, biorąc pod uwagę różne profile kandydatów i prawdopodobnie ekonomiczne i polityczne naciski na Williamsa. Jedyne co pewne, to że decyzja zapadnie w ciągu tygodnia” – kończy Chinchero.

Znacznie bardziej optymistyczne brzmią informacje węgierskiego motorsportu, który pisze, że „Robert Kubica prawdopodobnie podpisał dziś kontrakt z Williamsem”. Nigdzie nie ma jednak żadnego potwierdzenia tych słów, dlatego trzeba brać je z dużą rezerwą.

Aktualizacja

Robert Kubica spędzał urodziny w doborowym towarzystwie – m.in. Mario Isoli – szefa motorsportu Pirelli.

Aktualizacja piątek

Robert Kubica dopingował dziś Tobii Cavallini na Bologna Motor Show.

fot. Marquito Bulacia

fot. Marquito Bulacia

Aktualizacja #2

Oliver Rowland przyznał, że jego menadżerowie prowadzą rozmowy z Williamsem w sprawie kontraktu na 2018 rok.

„Brytyjski kierowca, brytyjski kierowca – to pasuje. Wielu kierowców wydaje się być w grze na 2018 roku więc musimy poczekać i zobaczymy co się stanie” – powiedział Rowland.

Co ciekawe, Williams zaprzeczył tym twierdzeniom.

Aktualizacja piątek #3

Robert Kubica i Sergey Sirotkin testowali w tym tygodniu w symulatorze Williamsa. Jak twierdzi ekipa, były to dalsze prace związane z rozwojem opon.

Aktualizacja piątek #4

Kubica nawet jak nie startuje, to wygrywa.

Jego przyjaciel, Tobia Cavallini, wygrał Memorial Bettega w Bolonii, a po zwycięstwie powiedział: „Obecność Roberta tu była decydująca, szczególnie przy wyborze opon na finał, który dał mi zwycięstwo”.

Mamy nadzieję, że niebawem genialne umiejętności Roberta będą wykorzystywane w znacznie poważniejszej rywalizacji.

Aktualizacja sobota

Polecamy bardzo ciekawą (i długą) kompilację ujęć z Robertem Kubicą.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1- 25 lutego

Urodził się Tony Brooks, wicemistrz świata z 1959 roku i 3. zawodnik sezonu 1958. Zaliczył 38 startów w F1, wygrał 6 razy, 3 razy startował z pole position, zaliczył 3 najszybsze okrążenia i 10 razy stanął na podium.

Urodził się Francois Cevert, trzeci zawodnik sezonu 1971. Zaliczył 46 startów, 1 zwycięstwo, 2 najszybsze okrążenia i 13 podiów.

Archiwum