KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Chinchero: Kubica nadal faworytem, decyzja w ciągu tygodnia [Aktualizacja sobota]

Roberto Chinchero, włoski dziennikarz, będący dobrze rozeznany w sytuacji Roberta Kubicy, uważa, że Polak nadal jest faworytem do miejsca w Williamsie w 2018 roku. Według niego, decyzja o wyborze kierowcy na przyszły sezon zapadnie w ciągu najbliższego tygodnia, a niespodziewanie w grze pojawił się jeszcze… Felipe Massa.

„To nie są łatwe dni dla Williamsa. […] Każdy z kierowców, który nie ma miejsca rozgrywa swoje karty by zasiąść za kółkiem na starcie sezonu w marcu w Melbourne. Kandydatura Roberta Kubicy nadal jest ważna i nadal jest on faworytem z technicznego punktu widzenia. Test w Abu Zabi potwierdził, że Polak jest w stanie jeździć autami F1 nowej generacji. Długie przejazdy satysfakcjonowały zespół, podczas gdy tempo kwalifikacyjne nie dorównało zamierzonym celom” – pisze Chinchero.

Później niespodziewanie pisze on, że wśród kandydatur Williamsa nadal może być Felipe Massa, który drugi raz w tym roku przeszedł na emeryturę.

„W tym momencie to tylko plotki, ale niczego nie można kategorycznie wykluczyć. To nie będzie łatwy wybór dla Williamsa, biorąc pod uwagę różne profile kandydatów i prawdopodobnie ekonomiczne i polityczne naciski na Williamsa. Jedyne co pewne, to że decyzja zapadnie w ciągu tygodnia” – kończy Chinchero.

Znacznie bardziej optymistyczne brzmią informacje węgierskiego motorsportu, który pisze, że „Robert Kubica prawdopodobnie podpisał dziś kontrakt z Williamsem”. Nigdzie nie ma jednak żadnego potwierdzenia tych słów, dlatego trzeba brać je z dużą rezerwą.

Aktualizacja

Robert Kubica spędzał urodziny w doborowym towarzystwie – m.in. Mario Isoli – szefa motorsportu Pirelli.

Aktualizacja piątek

Robert Kubica dopingował dziś Tobii Cavallini na Bologna Motor Show.

fot. Marquito Bulacia

fot. Marquito Bulacia

Aktualizacja #2

Oliver Rowland przyznał, że jego menadżerowie prowadzą rozmowy z Williamsem w sprawie kontraktu na 2018 rok.

„Brytyjski kierowca, brytyjski kierowca – to pasuje. Wielu kierowców wydaje się być w grze na 2018 roku więc musimy poczekać i zobaczymy co się stanie” – powiedział Rowland.

Co ciekawe, Williams zaprzeczył tym twierdzeniom.

Aktualizacja piątek #3

Robert Kubica i Sergey Sirotkin testowali w tym tygodniu w symulatorze Williamsa. Jak twierdzi ekipa, były to dalsze prace związane z rozwojem opon.

Aktualizacja piątek #4

Kubica nawet jak nie startuje, to wygrywa.

Jego przyjaciel, Tobia Cavallini, wygrał Memorial Bettega w Bolonii, a po zwycięstwie powiedział: „Obecność Roberta tu była decydująca, szczególnie przy wyborze opon na finał, który dał mi zwycięstwo”.

Mamy nadzieję, że niebawem genialne umiejętności Roberta będą wykorzystywane w znacznie poważniejszej rywalizacji.

Aktualizacja sobota

Polecamy bardzo ciekawą (i długą) kompilację ujęć z Robertem Kubicą.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Belgii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 26 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 27 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 28 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi