KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Ceccarelli: Kubica nie miał sobie równych, życzę mu jak najlepiej

Portal tuttomotoriweb opublikował bardzo ciekawy wywiad z doktorem Ricciardo Ceccarellim, który przez długi czas współpracował z Robertem Kubicą. Włoch wspomina pierwszy wypadek Polaka przed debiutem w F3 oraz mówi, że nikt nie dorównywał Kubicy pod względem siły mentalnej.

Wywiad z Ceccarellim

Ceccarelli został zapytany o to, który kierowca spośród tych, których spotkał w swojej karierze, był najmocniejszy psychicznie i fizycznie.

„Fizycznie trudno jest to ocenić, ale Trulli i Alonso zawsze byli na wysokim poziomie przygotowania fizycznego. Ale mentalnie, nikt nigdy nie dorównał Kubicy”.

„Wierzę, że Robert będzie na starcie sezonu 2018. Nie da się jednak określić, czy jest w stanie wrócić na swoim dawnym poziomie. Potencjalnie tak dzięki sile mentalnej. Fizycznie nie mam wiedzy, nie tyle o siłę fizyczną, co zakres ruchów, potrzebny kierowcy do jazdy i zarządzania przyciskami na kierownicy.”

Ceccarelli został również poproszony o opowiedzenie anegdoty związanej z Formułą 1. Dotyczyła ona… Roberta Kubicy.

„Pewnego dnia Daniele Morelli zadzwonił do mnie mówiąc, że podpisał kontrakt z młodym kierowcą Europejskiej Formuły 3, ale miał on poważny wypadek samochodowy i wielokrotne złamania ręki. Do startu sezonu pozostawał tydzień, a lekarze, którzy go operowali powiedzieli, że rehabilitacja potrwa 6 miesięcy i nie wiadomo, czy odzyska on pełną władzę w prawej ręce (operacja odbywała się w Polsce i według niektórych źródeł źle złożono kości, które uciskały na nerwy – przyp. MC)”.

„Sytuacja była poważna ponieważ w grę wchodziła utrata sponsorów i miejsca w zespole. Poznałem tego gościa kilka lat wcześniej podczas testów dla młodych kierowców organizowanych przez Toyotę i zaimponował mi jego potencjał. Wziąłem go do Viareggio, gdzie dr Vito Maiolino wrócił z wakacji i przeprowadził operację. Po 3 dniach rozpoczęła się rehabilitacja, a po półtora miesiąca pierwszy test. 2 miesiące po operacji zadebiutował w F3, wygrywając wyścig” – wspomina Ceccarelli. Poniżej wypowiedź Roberta o tym wypadku:

„Tak narodził się talent, który według mnie mógł stać się jednym z najlepszych kierowców w historii Formuły 1, ale jeszcze poważniejszy wypadek w amatorskim rajdzie może definitywnie przekreślić jego karierę. Teraz ze swoją determinacją i uporem stara się wrócić do F1 i życzę mu jak najlepiej” – kończy Ceccarelli.

Po świętach, przed ogłoszeniem

Nie wiemy, ile dokładnie czeka nas dni do ogłoszenia decyzji Williamsa w sprawie wyboru kierowcy na 2018 rok, ale cały czas musimy wspierać Roberta Kubicę w mediach społecznościowych. On sam wydaje się być w dobrym nastroju, a okres przedświąteczny i świąteczny spędzał bardzo aktywnie – nie tylko sporo jeździł na rowerze, ale również spotykał się z przyjaciółmi.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP USA

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Portimao ELMS

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 18 października
godz. 19:30 – 1. trening
godz. 23:30 – Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 19 października
godz. 20:00 – Sprint
godz. 00:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 20 października
godz. 21:00 – Wyścig

Popularne tagi