KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Kubica zakończył „bardzo udany” test z Williamsem [Aktualizacja czwartek]

Robert Kubica ma już za sobą „udany” test z Williamsem na torze Silverstone. Polak w trudnych warunkach atmosferycznych pokonał sporo kółek przy dużym wietrze i przelotnym deszczu. Poniżej znajdziecie wiele filmów i zdjęć z jego jazd.

O teście

Test ma odbyć się na słynnym torze Silverstone w Wielkiej Brytanii. Rozpocznie się on o godz. 10 lub 11 czasu polskiego. Kubica będzie jeździł autem z 2014 roku. Jest to pierwsze auto z silnikiem hybrydowym, które różni się od tego z 2012 roku, którym Robert jeździł podczas testów z Renault i mocno od tego, które miał okazję testować na Hungaroring.

Po dzisiejszych jazdach nie można spodziewać się bicia rekordów czy konkretnych symulacji kwalifikacji czy wyścigów. Będzie to raczej zapoznanie z autem, ocena tego, jakich ewentualnie zmian trzeba dokonać na kierownicy by lepiej pasowała Robertowi.

Szans na to, że poznamy czas, jaki uzyskał Robert czy inne tak drobiazgowe rezultaty testu, praktycznie nie ma. Williams, podobnie jak Renault, traktuje test jako prywatną sprawę i nie będzie udzielał na jego temat żadnych informacji. Prawdopodobnie jazdy będą jeszcze bardziej ukryte przed opinią publiczną niż to było z Renault i nie doczekamy się żadnych zdjęć czy wypowiedzi po tych jazdach.

Musimy zatem uzbroić się w cierpliwość i nie oczekiwać wielu materiałów z testów. Oczywiście na blogu będziemy non stop czuwać i przekażemy Wam wszystko, co pojawi się na temat tych testów.

Pogoda

Szanse na deszcz są dziś bardzo duże, oto prognoza dla Silverstone:

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Australii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

8h Kataru

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 6 grudnia
godz. 10:30 – 1. Trening
godz. 14:00 – 2. Trening

Sobota, 7 grudnia
godz. 11:30 – 3. trening
godz. 15:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 8 grudnia
godz. 14:00 – Wyścig

Popularne tagi